Hamilelik sonrası Korse kullanımı zayıflama ve incelme sağlar mı? Hakkında Bilgi

Aşağıda Hamilelik sonrası Korse kullanımı zayıflama ve incelme sağlar mı? ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Hamilelik döneminde vücudunuzda olan değişiklikler nelerdir?

Pelvis leğen kemiği bölgeniz, vücudunuzun eşsiz bir özelliğe sahip organıdır. Çünkü leğen kemiklerimizi biribrine bağlayan bağ dokular, hamilelik sırasında bebeğin kolay doğmasını sağlamak amacıyla  genişler ve daralırlar. Daha çok, kıkırdak, kemik ve bağ dokudan oluşan leğen kemiği ve kalça bölgemiz hamilelik döneminde bir takım değişikliklere uğrar.   Hamilelik sırasında  vücuttan yayılan relaxin türü kadınlık hormonları rahimin genişlemesi ile daha fazla hacim gerektiren bebeğin yer temini için, pelvis leğen kemiğini olduğundan daha fazla genişletmektedir. Bu esneme sayesinde bebek, anne rahminde hem kendisine daha fazla yer edinebilmekte hem de doğum kolaylaşmaktadır. 
Ancak hamileliğin ardından bu hormonlar normal seviyelerine dönmemekte ve bu nedenle doğum sonrası kalça, ve basen genişlemesi ve kilo alması olayları görülmektedir.  

Bu durumdan bir çok hanım şikayetçi olmaktadır. Son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalar, Korse kullanmanın, kalça ve leğen kemiği bölgesindeki fazla yağları yakmada etkili bir yöntem olduğunu göstermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver