Hamilelik çatlakları, kremi, bitkisel çözümler, çatlak tedavisi Hakkında Bilgi

Aşağıda Hamilelik çatlakları, kremi, bitkisel çözümler, çatlak tedavisi ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Hamilelik süresince bebeğin ana rahminde büyümesinin neticesinde doğal olarak anne adayının karın ve kalça bölgesi de genişlemektedir. Bu genişleme neticesinde hamile hanımların cildinde aşırı bir gerilme olmakta, ve gazen bu gerilme düzeyi cildin elastikiyet sınırının da yukarısına çıkmaktadır. Hamileliğin doğum ile sonlanmasının ardından ise elastikiyetini kaybetmiş olan cilt dokusu tekrar eski haline gelmekte zorlanmaktadır. Her ne kadar insan derisi belli oranda bu genleşme ve büzülmeleri tölare etse de özellikle birden fazla doğum ypaan hanımlarda deri de elastikiyetini kaybetmekte ve doğum hamilelik çatlakları adı veirlen derideki kesik şeklinde derin izler oluşmaktadır. Tabi bu hamilelik çatlaklarının kapsam ve boyutu kişinin cilt özelliklerine ve hatta kalıtımsal mirasa da dayanmaktadır. Annelerinde hamilelik çatlaklarının göründüğü kuru ciltli kişilerde aynı şekilde hamilelik çatlaklarının görünmesi kuvvetle muhtemeldir.

Hamilelik çatlaklarının tedavisinde bir takım merhemler jeller ve bitkisel içerikli kremler kullanılmaktadır. Bu bitkisel kremlerin içerisinde cildi besleyen ve ciltteki çatlak görünümünü yok eden bazı maddeler bulunmaktadır. Hamilelik çatlakları kremlerini kullanırken içerisindeki etken maddelerin ciltte alerjik etki yaratmamasına ve cildi yıpratıcı yaşlandırıcı yan etkilerinin olmamasına özen göstermeliyiz. Özellikle bitkisel özlerden yapıldığı iddia edilen bazı kremlerin sentetik, ve hatta sağlığa zararlı bir takım kimyasal karışımlar da içerdiğini zaman zaman görüyoruz. Krem tedavisinin yanında özellikle su buharı tedavisi ile de cilt çatlaklarını yok etmek mümkündür. Nemli ortamlarda cildin de nem düzeyi dengeleneceği için masaj ile de cilt eski şekline kavuşmaya başlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver