Hamile Kalmayı Sağlayan Yiyecekler Var Mıdır?

Hamile kalmayı kolaylaştırdığı kanıtlanmış herhangi bir yiyecek yoktur. Bununla ilgili bir çalışma yapılmadığı için de hamile kalmayı kolaylaştırıyor diyebileceğimiz bir gıda yoktur. Buna karşılık gebelikten önce ve gebelik esnasında tavsiye edilen bazı besin grupları vardır.
Bu tavsiye edilen besinler,; folik asit, demirden, çinkodan ve kalsiyumdan zengin olan gıdalardır. Bunlar hepimizin bildiği ve günlük hayatta çoğumuzun zaten tükettiği süt ve süt ürünleri, omega 3 bakımından zengin bir besin olan ceviz, yine omega 3’ten zengin olduğunu bildiğimiz balık eti, kırmızı et, baklagiller, yeşil yapraklı sebze türleri ve çeşitli salatalardır.

hamile kalmayı kolaylaştıran besinler hamile kalmaya yarayan yiyecekler ne yersek hamile kalabiliriz
Anne adayının dengeli, düzenli beslenmesine özen göstermesi, hem gebelikten önceki zaman zarfında hem de gebelik süresince çok önem teşkil eder. Bunun bu kadar önemli olması bebeğin hem fiziksel, hem zihinsel yönden gelişiminin anne karnındaki süreçte başlaması ve 2 yaşına kadar da bu gelişim sürecinin devam etmesidir. Doğumdan sonra nasıl bebeğimizin beslenmesi konusunda çok titiz davranıyorsak, doğumdan önce anne karnında da bu konuya özen göstermeliyiz. Beslenme konusunda uzmanlardan görüş almalı hamilelik boyunca kendimiz ve bebeğimiz için en uygun beslenme ve diyet programını öğrenmeliyiz. Bu beslenme programına uyarak, bebeğimizi sağlıklı ve gelişim yönünden kusursuz şekilde dünyaya getirebiliriz. Tabi anne adayı hamilelik boyunca ve hamilelikten sonra olduğu gibi hamilelikten önce de dengeli beslenmeye özen göstermelidir.
Aramalar: hamile kalmaya yarayan gıdalar nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver