Hamam Otu İle Tüyler Nasıl Alınır, Hamam Otu İle Tüyleri Alma, Hamam Otu Kullanma

hamam otu nasıl kullanılıyor, hamam otu tozu ile tüyler nasıl alınır, hamam otu tozu kullanımı, hamam otuz tozu ile istenmeyen tüylere çözüm

Hamam otu nasıl kullanılır?

Son dönemlerde istenmeyen tüylere kesin çözüm getirdiği gözü ile bakılan hamam otu, arsenik ve kükürt karışımlı kimyasal maddelerden oluşuyor ve piyasada hem toz hem de yağ olarak satılıyor. Tüy dökmeye muavenet ettiği öne sürülen hamam otunun tozu da yağı da aynı yarar ve zararları sağlamaktadır. Peki istenmeyen tüyleri tamamen yok etmek için hamam otunu nasıl kullanmak gerekir?

Sponsorlu Bağlantılar

Hamam otu tozu nasıl kullanılır?

Hamam otu tozundan yaklaşık bir tatlı kaşığı kadar temiz bir kabın içine döküyor ve bir miktar su ekliyoruz. Hamurdan biraz daha kıvık bir kıvamda olan hamam otu tozu ve su karışımı istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye sürülüyor. Etkisi öyle büyüktür ki daha sürer sürmez hamam otu tozu istenmeyen tüyleri anında dökecektir. Hamam otu tozunu ciltte 5 dakikadann fazla bekletmemeye özen gösterin. Hem karışımın aşırı dozda olması hem de ciltte fazla bekletilmesi tahrişe sebep olur. Özel bölgeye uygulanacak ise de 3 dakikadan fazla bekletilmeli ve işinizi halleder halletmez hemen duşa girmelisiniz.

Hamam otu tozu kullanımı esnasında ellere plastik bir eldiven giyilmesi önerilir. Çünkü tozun içindeki sülfür deriyi tahriş edecek kadar etkilidir. Hamam otu uygulaması genellikle çıplak elle yapılması önerilmez, ancak yapılırsa da eller çok iyi bir şekilde yıkanmalıdır. Kıl kökünü derinden yakan hamam otu tozu, zamanla tüylerin azalmasına ve daha geç çıkmasına olanak sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver