Halter Nedir Hakkında Bilgi

Halter Nedir

Halter anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Halter Nedir, Halter Ne Anlama Gelir, Halter Ne Demektir, Halter Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Halter ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Halter Anlamı

Ağırlık kaldırma temeline dayanan spor dalı ve bu sporda kaldırılan ağırlığın adı. Birbirine uzunca bir sapla bağlı iki demir gülleyi ve diski kaldırarak yapılır. Antikçağ’daki olimpiyatlarda da yer alan çok eski bir spordur. 1869′dan beri yapılan Olimpiyat Oyunları’nda yer almaktadır. Halter karşılaşmaları dokuz kategori üzerinden yapılır: 52 kg., 56 kg., 60 kg., 67,5 kg., 75 kg., 82,5 kg., 90 kg., 110 kg. ve ağırsıklet. Uluslararası büyük yarışmalarda resmen yer verilen hareketler silkme ve koparmadır. Bu yarışmalarda, eğer sporcular son kaldırılabilen ağırlığın üzerine çıkmışlarsa, haltere 2,5 kilodan az olmamak üzere ek ağırlıklar bağlanır.

Konu ile ilgili aramalar: Halter Nedir Halter ödev ara Halter kelime anlamı Halter sözlükte ara Halter ansiklopedi bilgi bankası ara Halter ne demek Halter neye denir

Halter ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver