Halsizliğe İyi Gelen Bitkiler Nelerdir, Halsizliğe Ne İyi Gelir, Halsizliği Gideren Bitkiler

halsizliği iyi gelen bitkiler, halsizliği ne giderir, halsizlik için şifalı bitkiler nelerdir, halsizlik nedenleri

Halsizlik Nedenleri? Halsizliği Önlemenin En Doğal Yolu

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Bir çok kişi halsizlik sorunu ile karşı karşıya gelmiştir mutlaka. Halsizliğin bir çok nedeni olduğu gibi Hastalıklar, uykusuzluk, ilaçlar, psikolojik rahatsızlıklar ve mevsim değişiklikleri de halsizliğe neden olabilmektedir. Bu makalemizde halsizliğe iyi gelecek olan, önemli bilgiler vereceğiz…

 

Ginseng: Çin alternatif tıbbında ginseng bitkisi, bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan bir şifalı bitkidir. Özellikle metobolizmayı kuvvetlendiren, vücuda direnç kazandıran ginseng halsizliğe iyi gelir. Ginseng aktarlarda ot olarak satıldığı gibi, eczanelerde de hap şeklinde satılmaktadır. Ginseng tabletlerini doktor kontrolünde almanız tavsiye edilir. Çünkü ginseng kilo almanıza yol açabilir.

Isırgan Otu: Isırgan otu birçok hastalığın tedavisinde kullanılan mucize bir bitkidir. Özellikle metobolizma rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan ısırgan otu halsizliğe de iyi gelen bir bitkidir. Isırgan otunu hazırlayabilmek için 1 avuç taze ısırgan otu yada 1 tatlı kaşığı kurutulmuş ısırgan otu kullanmanız yeterlidir.

Biberiye Çayı: Biberiye çayı kan dolaşımını hızlandıran bitkisel çayların arasında sayılabilecek bir çaydır. Kan dolaşımı hızlı olan kişiler halsizlik problemiyle uğraşmak zorunda kalmazlar. Bu yüzden biberiye çayı halsizliği ortadan kaldırmaya birebirdir.

Bunların dışında karahindiba, rezene ve biberiye çayı da halsizliği ortadan kaldırmaktadır.

Bu bitki çaylarından günde 2-3 fincan içtiğiniz durumda halsizlik sorununuz ortadan kalkacaktırç

Bir önceki yazımız olan Karın ağrısına iyi gelen bitkiler başlıklı makalemizde ağrı, bitkisel tarif ve bitkisel tedavi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver