Haliç Nedir Nasıl Oluşur? Hakkında Bilgi

Haliç Nedir Nasıl Oluşur?

Haliç anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Haliç Nedir, Haliç Ne Anlama Gelir, Haliç Ne Demektir, Haliç Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Haliç ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Haliç Anlamı

Genellikle gelgit olayının belirgin olduğu yerlerde, bu olaydan doğan akıntıların etki yaptığı kıyılarda akarsu ağızlarının huni biçiminde genişlemiş ve kıyıya sokulmuş biçimi. En önemli özelliği, tatlı ve tuzlu suyun karışmış olmasıdır. Özellikle geniş haliçler, liman ve ticaret merkezi olarak kullanılmaya çok elverişlidir. Haliçler üzerine kurulmuş ve önemli ticaret merkezlerine dönüşmüş kentler arasında; Bordoeaux, Londra, New York, Rotterdam, Hamburg, Montreal sayılabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Haliç Nedir Haliç ödev ara Haliç kelime anlamı Haliç sözlükte ara Haliç ansiklopedi bilgi bankası ara Haliç ne demek Haliç neye denir

Haliç ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver