Hal Diyagramı Nedir Hakkında Bilgi

Hal Diyagramı Nedir

Hal Diyagramı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hal Diyagramı Nedir, Hal Diyagramı Ne Anlama Gelir, Hal Diyagramı Ne Demektir, Hal Diyagramı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hal Diyagramı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hal Diyagramı Anlamı

Basınç ya da sıcaklık değişimiyle bir madde ya da karışımın evrelerinde (katı, sıvı, gaz) ve bileşiminde oluşan değişiklikleri gösteren grafik. Faz diyagramı da denir. Hâl diyagramındaki çizgiler maddenin sıvı-katı, sıvı-gaz, katı-gaz evreleri arasındaki denge durumunu gösterir. Bu üç dengenin aynı anda bulunduğu, yani hâl diyagramındaki çizgilerin kesişim noktası üçlü nokta ya da üç faz noktası olarak bilinir. Örneğin, suyun üçlü noktası 0,01°C’tır. Bu sıcaklıkta su, buz ve su buharı dengede bulunur.

Konu ile ilgili aramalar: Hal Diyagramı Nedir Hal Diyagramı ödev ara Hal Diyagramı kelime anlamı Hal Diyagramı sözlükte ara Hal Diyagramı ansiklopedi bilgi bankası ara Hal Diyagramı ne demek Hal Diyagramı neye denir

Hal Diyagramı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver