Haftada 2 Kilo Nasıl Verilir, Haftada 2 Kilo Verme Yolları, Haftada İki Kilo Verdiren Diyet

haftada iki kilo verme yöntemleri, haftada iki kilo vermek için ne yapılmalı, ,

Haftada 2 kilo vermek için

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kış mevsiminde hava şartlarından dolayı yaz aylarında ki gibi yürüyüşe çıkamamaktan, egzersiz yapamamaktan ve sürekli evde tıkılıp kaldığımız için, hareketsizlikten kaynaklanan kilo problemlerimiz ortaya çıkmıştır. Neyse ki artık yaz ayları geldi ve havaların güzel olmasından faydalanarak kış aylarında aldığımız kiloları verebilme çabası içerisine girmiş bulunmaktayız. Ancak fazlalıklardan kurtulmak için sadece egzersiz yapmak ya da yürüyüş yetmiyor. Sağlıklı ve düzenli beslenmeyi alışkanlık haline getirip, yediklerimize dikkat etmenin de zamanı. Uzman önerilerinden derlediğimiz haftada 2 kilo vermek için işte yapmanız gerekenler;

 

Haftada 2 kilo vermek için öneriler

 

Haftada iki kilo vermek isteyen hanımlara uzmanların ilk önerisi, doğru beslenme programını seçmeleridir. İnternet ortamında pek çok diyet menüleri bulabilir ve doğru olduğu söylenen birçok önerilere rastlayabilirsiniz. Ancak bu öneri ve diyet menüleri arasından sağlıksız olan yöntemlerin aklınızı çelmesine müsaade etmeyin. Hızlı ve çabuk zayıflayacağım derken sağlığınızdan olabilirsiniz. Bunun için uygulayacağınız diyetin besleyici olmasına ve enerjinizi düşürmeyecek olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü birçok hızlı diyet programları kalıcı çözümler sunmadığı gibi verilen kiloların aynı hızda geri alınmasına da yol açmaktadır.

Haftada iki kilo vermek ve bunu sağlıklı olarak yapmak istiyorsanız besleyici özelliği bulunan, enerjini yükselten programlara sadık kalmalı ve gün içerisinde tükettiğiniz besinlerin kalori miktarının, yaktığınız kaloriden az olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun içinde uzmanların iki önerisi var. İlk olarak; düşük kalorili bir diyet uygulayıp kalori alımını sınırlandırmanız, ikinci olarakta yaptığınız egzersizlerle daha fazla kalori yakmanızdır. Bu önerileri dikkate alarak kendinize uygun bir beslenme programı seçerseniz haftada iki kilo vermek çok kolay ve sağlıklı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver