Hadım Nedir Hakkında Bilgi

Hadım Nedir

Hadım anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hadım Nedir, Hadım Ne Anlama Gelir, Hadım Ne Demektir, Hadım Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hadım ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hadım Anlamı

Kısırlaştırılmış erkek. Hadım etme, testisler çıkarılarak ya da burularak (eneme) yapılır. Bu işlem, çeşitli nedenlere dayanır. Saraylarda ve bazı tarikatlarda bu yola başvurulmuştur. Sağlığı koruma bakımından, yasayla yapıldığı da görülmüştür. Genç yaşta hadımlaştırılan bir insanda cinsiyet bezlerinin, özellikle bunların iç salgılarının etkisi ortadan kaldırılmış olur. Hadım erkeklerde genellikle ses incelir, vücut kılları çıkmaz. Hadımlar, daha çok saraylarda harem dairesinde görevlendirilirdi. Osmanlı saraylarındaki hadımlar, genellikle zencilerden seçilir ve belli bir eğitimden geçerdi. İçlerinden sadrazamlığa kadar yükselenleri oldu.

Konu ile ilgili aramalar: Hadım Nedir Hadım ödev ara Hadım kelime anlamı Hadım sözlükte ara Hadım ansiklopedi bilgi bankası ara Hadım ne demek Hadım neye denir

Hadım ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver