Hac Nedir Hakkında Bilgi

Hac Nedir

Hac anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hac Nedir, Hac Ne Anlama Gelir, Hac Ne Demektir, Hac Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hac ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hac Anlamı

Genellikle tek tanrılı dinlerde kutsal olarak tanınan yerlerin, o dinden olanlarca yılın belli aylarında ziyaret edilmesi.

İslâmiyet’te hac, İslâm’ın beş temel şartından biridir. Sağlığı elveren ve gitmeye gücü yeten kadın ya da erkek her Müslüman, ömründe en az bir kez Kâbe’yi ziyaretle yükümlüdür; ancak kadınların hacca gidebilmesi için yanlarında bir yakınlarının olması zorunludur, kimsesiz kadınların üzerinde hac yükümlülüğü bulunmaz. Dinî kurallara göre haccın doğru olması için Müslüman olmak; İhram adı verilen, Kâbe’ye girerken hacıların örtündükleri dikişsiz elbiseyi giyinmek; Haccı zamanında ve belirli olan yerde (Mekke) yapmak gerekir.

Konu ile ilgili aramalar: Hac Nedir Hac ödev ara Hac kelime anlamı Hac sözlükte ara Hac ansiklopedi bilgi bankası ara Hac ne demek Hac neye denir

Hac ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver