Güzellik Uzmanı ne iş yapar, nasıl olunur, ne kadar maaş alır 2013-2014

Etiketler: Güzellik Uzmanı, Güzellik Uzmanı hakkında, Güzellik Uzmanı ile ilgili bilgi, Güzellik Uzmanı mesleği, Güzellik Uzmanı nasıl olunur, Güzellik Uzmanı olmak için, Güzellik Uzmanı olmak için hangi okulu okumalı, Güzellik Uzmanı özellikleri, Güzellik Uzmanı ne yapar, meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,

 

Güzellik Uzmanı Görevleri
Cildin yapısını inceler, türünü tespit eder, ihtiyacını belirler, Cildi buhar, süt, tonik ve losyonlar kullanarak temizler, ihtiyacı olan bakımı yapar, Kan dolaşımını sağlamak ve gözenekleri açmak için çeşitli maskeler uygular, Yüzdeki kırışıklıkları giderici işlemler yapar, Yüz ve vücuttaki istenmeyen tüyleri alır, Tırnak bakımı yapar, Vücuda ve yüze masaj uygular, Yüz şekillerine uygun gece ve gündüz makyajı yapar, Bölgesel zayıflama programları uygular, Kullandığı araç ve gerecin bakımını ve basit onarımını yapar.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Güzellik Uzmanı Kullanılan Malzemeler
Büyüteç, Elektrodyon, Yüksek frekans aletleri, Epilasyon aleti, Manikür, pedikür aletleri, Masaj aletleri, Her türlü cilt bakım ürünü vb.

 

Güzellik Uzmanı Özellikleri
Güzellik uzmanı olmak isteyenlerin; Ellerini ve parmaklarını ustalıkla kullanabilen, Görme duyusu gelişmiş, Estetik görüş sahibi, Yenilikleri izleyebilen, Sabırlı, titiz ve dikkatli, Uzun süre ayakta durabilecek kadar bedence dayanıklı kimseler olmaları gerekir.

 

Güzellik Uzmanı Okulu
Mesleğin eğitimi; meslek liseleri, teknik liseler, Anadolu meslek liseleri ve anadolu teknik liselerinin Güzellik ve Saç Bakımı Hizmetleri alanı Güzellik Hizmetleri dalında verilmektedir.

 

Güzellik Uzmanı Okulu Kaç Yıllıktır
Mesleğin eğitim süresi meslek liselerinde 4 yıldır.

 

Güzellik Uzmanı Çalışma Alanları
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan halk eğitim merkezlerinde, mesleki eğitim merkezlerinde, meslek liselerinde, usta ve usta eğiticilik belgelerini almak şartıyla sözleşmeli usta eğitici olarak öğretmen gözetiminde görev alabilirler. Meslek elemanlarının, güzellik salonlarında, kuaför salonlarında, cilt bakım salonlarında, mankenlik ajanslarında, sinema ve televizyon stüdyolarında, büyük otellerde, kozmetik sanayiinde, güzellik malzemesi satan ve pazarlayan işyerlerinde çalışma olanakları vardır. Bu meslekte genellikle kadınlar çalışmakta olup, oranı %90 dolaylarındadır. Meslek elemanları kendi işyerlerini açabilirler.

 

Güzellik Uzmanı Meslekte İlerleme
Güzellik uzmanlığı mesleğinde ilerleme ve yükselme birikim ve deneyim ile olabilmektedir. Meslek liselerinin Güzellik ve Saç Bakımı Hizmetler alanı Güzellik Hizmetleri dalından mezun olanlar, istedikleri takdirde, Cilt Bakımı ve Güzellik, Kuaförlük, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ön lisans programlarına sınavsız geçiş için başvurabilirler. Gereken koşullara sahip oldukları takdirde yerleştirilebilirler. Ayrıca mezunlar ÖSYM tarafından yapılan ÖSS’ye girmeleri ve üniversitelerin “Kuaförlük ve Güzellik Bilgisi Öğretmenliği” lisans programını tercih etmeleri durumunda, ek puan almaları nedeniyle diğer bölümlerden mezun olanlara göre öncelikle yerleştirilmektedir.


Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver