Güzel Bir Cilt İçin Maskeler, Güzel Bir Cilt İçin Ne Yapmalı, Güzel Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

güzel cilde sahip olmanın yolları, , ,

Güzel Bir Cilt İçin Tavsiyeler

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Cildimiz, bedenimizin örtüsüdür. Tüm vücudumuzu saran bu örtünün, sağlığı çok önemlidir. Estetik görünüm için de ayrıca özen gösterilmesi gereken cildimizin sağlığı için neler yapılabilir.

 

Cildimizin kendini yenilemeye ihtiyacı vardır. Kendini yenileyemeyen cilt hücreleri ölür. Bu noktada çinko, C ve E vitaminleri, doymamış yağ asitlerinin önemli rolleri vardır. Çinko ciltteki yaraları iyileştirir. Günlük tüketilecek olan 1-2 litre su cilt için çok önemli bir kaynaktır. Cilde yumuşaklık verir. Bakliyatlar, meyve sebzeler, deniz ürünleri, zeytin yağ cildimiz için bulunmaz bir nimettir.
Cildin yaşlanmasını önleyen bir vitaminde F vitaminidir. Bu vitamin bilindik vitamin guruplarında yer almayıp, doymamış yağ asitlerine verilen isimdir. Doymamış yağ asitleri, cildi yeniler, daha zinde görünmesini sağlar. Vücuttaki oksijen ve kolesterolü düşürüp dengeler. Günümüzde pek çok cilt bakım ürünlerinin içeriklerinde doymamış yağ asitleri kullanılır. Bunun yanında bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı vücut direncini arttırır. Üzüm çekirdeği ekstresi, keten tohumu yağı, ceviz yağı badem yapı, ayçiçeği yağı ve soya yağında doymamış yağ asitleri bulunmaktadır.
Bütün bunların yanında cildi yaşlandıran etkenlerde uzak durmamız gerekir. Sigara, stres, fazla güneş ışığı, sağlıksız beslenme, cildin yaşlanmasını hızlandıran, cilt düşmanı etkenlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver