Güzel Avrat Otu Nedir – Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Yararları Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Güzel Avrat Otu Nedir – Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Yararları Faydaları Nelerdir

Güzel Avrat Otu anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Güzel Avrat Otu Nedir, Güzel Avrat Otu Ne Anlama Gelir, Güzel Avrat Otu Ne Demektir, Güzel Avrat Otu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Güzel Avrat Otu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Güzel Avrat Otu Anlamı

Güzel Avrat Otu Nedir – Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Yararları Faydaları Nelerdir
Patlıcangillerden, çok yıllık, pis kokulu, otsu bitki (Atropa belladonna). Sıcak ve ılıman bölgelerde yetişir. Türkiye’de, Karadeniz Bölgesi’nde ve Toroslar’da bulunur. Çiçekleri morumsu, meyvesi kiraz büyüklüğünde siyah ve tatlımsıdır. Yanlışlıkla yenirse zehirlenmeye neden olur. Özellikle ülser tedavisinde kullanılan “atropin” adlı zehirli alkaloit, bu bitkinin yaprak, kök ve kök saplarından elde edilir. Yaprakları, eskiden beri ağrı kesici olarak kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Güzel Avrat Otu Nedir Güzel Avrat Otu ödev ara Güzel Avrat Otu kelime anlamı Güzel Avrat Otu sözlükte ara Güzel Avrat Otu ansiklopedi bilgi bankası ara Güzel Avrat Otu ne demek Güzel Avrat Otu neye denir

Güzel Avrat Otu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver