Güzel At Resimleri Harika At Resimleri Yüksek Çözünürlüklü Büyük At Fotoğrafları

Yüksek Çözünürlüklü Büyük At Fotoğrafları,

 

Bu yazımızda en güzel at resimlerini sizlerle paylaşacağız. En güzel At resimlerini bir araya getirerek fotoğraf albümü haline getirdik.

Sponsorlu Bağlantılar

püsküllü at resimleri, ingiliz tayları, veli efendi tayları, arap atları, arap tayları, sahilde koşan atlar

At, atkiller familyasına dahil otçul bir memeli hayvandır. Evcilleri olduğu gibi, Amerikan bozkırlarında “Mustang” ve Altay dağlarının her iki yanındaki açık arazilerde “Prezevalski” denen yabani atlar sürüler halinde yaşar. En meşhur at türleri Arap, İngiliz, Ahal Teke ve Midillidir.

Arap Atı

Çok dayanıklı mükemmel bir binek ve yarış atıdır. Arabistan’a geçen Orta Asya ve Anadolu Türk atlarından türemiştir. İngiliz atlarından daha dayanıklı olup, 24-28 saat hiç su içmeden yol alabilir.

İngiliz Atı

İyi bir binek ve yarış atıdır. Özellikle yarış için yetiştirilir. Arap aygırı ile İngiliz yerli kısraklarının çiftleştirilmesinden türetilmiş bir soydur. Arap atından daha uzun bacaklıdır.

Midilli Atı

Küçük, sakin ve dayanıklı bir at çeşididir. Keçi veya koç iriliğindedir. Çocuklar için iyi bir binek hayvanıdır. Hafif gezinti arabalarına koşulduğu gibi maden ocaklarında da istifade edilir. Shetland, İzlanda ve Norveç midillileri meşhurdur.

Çin Atı

Bacakları İngiliz atından daha kısa ve Arap atından daha uzundur. Bu sebeple yarışlar için uygun değildir, çünkü kısa mesafelerde çok yüksek hızlara çıkamamaktadır. Fakat bacaklarının uzunluğu sayesinde çok uzun mesafelerde ortalama bir attan daha fazla yol kat eder, daha dayanıklıdır. Bu da Çin atlarını tarih boyunca Orta Asya kavimleri tarafından tercih edilen bir tür haline getirmiştir. Yarışlar için uygun atlar olmadıkları için türleri tükenme tehlikesi altındadır.

En güzel At Resimleri;

Foto Galeri Açılıyor Bekleyiniz… Görüntüleme Hatası


Etiketler: :
güzel at resimleri, atlar, at fotoğrafları yüksek çözünürlük, en güzel yarış atları, guzel at, ingiliz atları, arap atı resimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver