Güvercin Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Güvercin Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Güvercin Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Güvercin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Güvercin Nedir, Güvercin Ne Anlama Gelir, Güvercin Ne Demektir, Güvercin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Güvercin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Güvercin Anlamı

Kuşlar (Aves) sınıfının, guguk kuşları (Cuculiformes) takımının güvercinler (Columbae) familyasındaki türlere verilen genel ad.

Orta büyüklükte, küçük başlı, kısa boyunlu ve kısa bacaklı kuşlardır. Gagaları kısa, zayıf yapılı ve ucu hafifçe aşağıya kıvrıktır. Oldukça hızlı uçarlar. Meyve, taneli ya da çekirdekli tohumlarla beslenirler. Ağaçlarda ve kayalık yerlerde yaşamaya uyum sağlamışlardır. Kutuplar dışında dünyanın her tarafında bulunurlar.

Konu ile ilgili aramalar: Güvercin Nedir Güvercin ödev ara Güvercin kelime anlamı Güvercin sözlükte ara Güvercin ansiklopedi bilgi bankası ara Güvercin ne demek Güvercin neye denir

Güvercin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver