Gürgen Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Hakkında Bilgi

Gürgen Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir

Gürgen anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Gürgen Nedir, Gürgen Ne Anlama Gelir, Gürgen Ne Demektir, Gürgen Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Gürgen ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Gürgen Anlamı

İkiçeneklilerin huşgiller familyasından, kışın yaprağını döken, ağaç ya da boylu çalı cinsi (Carpinus). Kenarları keskin dişli olan yapraklarının sapları uzundur. Çiçekleri bircinsli, meyveleri küçük ve kanatlıdır. Odunu beyaz renkli ve çok dayanıklıdır. Yakacak olarak ve marangozlukta kullanılır. 150 yıl kadar yaşar. Gürgen cinsinin Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika’da doğal olarak yetişen 26 türünden yalnız ikisine Türkiye’nin ormanlık bölgelerinde rastlanmaktadır: Karadeniz ve Marmara kıyısı ormanlarında görülen adi gürgen (Carpinus vulgaris) ile en çok Güney Anadolu’da görülen doğu gürgeni (Carpinus orientalis).

Konu ile ilgili aramalar: Gürgen Nedir Gürgen ödev ara Gürgen kelime anlamı Gürgen sözlükte ara Gürgen ansiklopedi bilgi bankası ara Gürgen ne demek Gürgen neye denir

Gürgen ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver