Günlük Bitkisel Maskeler, Günlük Cilt Bakım Maskeleri, Günlük Cilt Maskeleri

günlük doğal maskeler, günlük hangi maskeler yapılabilir, günlük maske tarifleri, günlük maskeler

Günlük uygulanacak maskeler

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Pratik ve kolay cilt bakım maskeleri sayesinde yüz güzelliğinizi uzun yıllar boyunca koruyabilir ve cilt problemlerinin ortaya çıkmasını engelleyebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan bakım maskelerini sizler için bir araya getirdik. Rutin olarak uygulanacak cilt bakım maskeleri ile cildinizi her türlü iç ve dış etkenlere karşı korumuş ve temizliğini sağlamış olursunuz.

 

Cildimiz vücudumuzun en temel giysisidir ve bizler bu giysiyi temiz tutmalıyız ki her daim sağlıklı ve sorunsuz bir cilde sahip olalım. Üstelik bakım yaptırmak için tonlarca para dökmenize de gerek yok. Evde hazırlayacağınız günlük bitkisel maskeler sayesinde bunu pekala ucuza kapatabilirsiniz. Cildine önem veren, günlük bakım yapmak isteyenler içinnişte günlük cilt maskeleri ve tarifleri;

 

Günlük yapılacak doğal maskeler

 

 • Birer yemek kaşığı limon suyu, gül suyu ve gliserini karıştırın. Gece uyumadan önce cildinize uygulayın. Sabah kalktığınızda soğuk su ile yıkayarak durulayın. Sivilcelerinizi tedavi edilmesinde çok etkili bir maskedir.
 • Kişniş suyunu sıkarak cildinize sürün. Cildinizdeki açık gözeneklerin toparlanarak kapanmasını sağlar. Cilt renginizin açılarak beyazlamasını sağlar.
 • Ilık suyla yüzünüzü ıslatın, ıslak yüze bal sürerek 30 dakika bekletin. Gözenekleriniz açılacaktır. Soğuk suyla durulayarak kurulayın. Haftada bir defa uygulanabilir.
 • Soğutulmuş süte pamuğu batırarak yüzünüzü silerek temizleyin. Bu sayede cildiniz kirden arınacak ve taze bir görünüme kavuşacak. Soğuk sütü makyaj temizleyicisi olarak da kullanılabilirsiniz.
 • Beş tane bademi yarım çay bardağı sütün içine koyarak yumuşamasını sağlayın. Bademlerin kabuklarını soyduktan sonra sütün içinde iyice ezerek yüzünüze sürün. Maskeyi 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra yıkayın. Ten renginin düzenli ve güzel olmasını sağlar.
 • Domatesin suyunu sıkarak yüzünüze sürün, kuruduğunda ılık suyla yıkayın. Teninizin renginin açıldığını ve koyu renk halkaların kaybolduğunu göreceksiniz.
 • Karpuz suyu pamuk yardımıyla yüze sürülür 20 dakika bekletilir. Soğuk suyla yıkanarak durulanır, tonik etkisi gösterdiğini göreceksiniz.
 • İki çorba kaşığı yoğurda iki çorba kaşığı portakal ilave ederek karıştırın. Yüzünüze sürerek 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Cildinizin mükemmelleştiğini göreceksiniz.
 • Bir çay kaşığı limonla iki yemek kaşığı balı karıştırarak cildinize uygulayın, kuruyunca ılık suyla yıkayın. Cildinizin temizlendiğini ve parladığını hemen fark edeceksiniz.
 • Bir yumurtayı iyice çırptıktan sonra yüzünüze sürün. Yumurta cildinizi yumuşacık yaparak gerginleştirir, toparlanmasını sağlar. Sırasıyla ılık ve soğuk suyla yıkayarak kurulayın.
 • Sponsorlu Bağlantılar

  Cevap Ver