Güneş Sonrası Bakım Önerileri, Güneş Sonrası Cilde Bakım, Güneş Sonrası Cilt Bakımı

güneş sonrası evde cilt bakımı, güneş sonrası nasıl cilt bakımı yapılır, ,

Güneş sonrası cilt bakımı yapma

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Hem güneşe çıkmadan önce hem de güneş sonrası cilt bakımı yapılması temel giysimiz olan cildimizin daha güzel görünmesini sağladığı kadar sağlıklı olmasını da sağlayacak ve güneşin yol açma ihtimali bulunan cilt hastalıklarının önüne geçilecektir. Yaz aylarında güneş derimizi sertleştirmekte, kurutmakta, lekelendirmekte ve bunlar gibi daha çeşit çeşit sorunların görülmesine sebebiyet vermektedir. Bu nedenle cildimiz yaz aylarında ciddi bir bakıma gereksinim duyar.


Yaz aylarında güneşin deriyi sertleştirmesinden dolayı ter dışarı çıkamamakta ve deri altında isilik dediğimiz küçük kabarcıklar oluşmaktadır. Yaz aylarında en çok karşılaşılan cilt sorunlarından biri olan isiliğin önlenmesi için cildinize peeling yaparak sertleşmeyi önleyin. Eğer peeling yapamıyorsanız duştayken nazik hareketlerle cildinizi keseleyin. Peling ve kese cilt gözeneklerinin açılmasını sağlayacak, akne ve sivilce oluşumunu da önleyecektir.

Sabun ve sıcak su da cildi kötü etkileyen etmenlerdir. Yaz aylarında sık sık duş alınmaktadır. Ancak duş alırken suyun ılık olması ve duştan sonra da cildin nemlendirilmesi gerekir.

Hassas bir tene sahip olanların cildinde güneşten dolayı lekelenmeler meydana gelir. Açık renkli, hafif ve kepekli olan lekelerin önlenmesi için güneşten uzak durulmalı ve güneş koruyucu kullanmadan güneşe çıkılmamalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver