Güneş Koruyucu Kremleri Kaç Faktör Olmalı, Güneş Kremi Kaç Faktör Kullanılmalı, Güneş Kremini Kaç Faktör Almalıyız

güneş kreminin kaç faktör olması gerekir, güneş kremleri kaç faktörlük olmalı, ,

Güneş kremi kaç faktör olmalı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Güneş kremleri birçoğumuz tarafından sadece yaz mevsimlerinde kullanılmaktadır, ancak uzmanlar güneş kremlerini yalnızca yazın değil kışında kullanmak gerektiğini defalarca dile getirdiler ve bizlerde uzmanların bu önerilerini her defasında sizlere hatırlattık, şimdi bir kez daha hatırlatıyoruz. Çünkü güneş ışınları yalnızca yaz aylarında değil kış aylarında da zararlı olabiliyor. Ancak en fazla zararı yaz aylarında veren güneş ışınlarına karşı alınması gereken ilk önlemlerden birisi güneş kremi sürmek olduğu için, sizlere güneş kremi satın alırken kaç faktörlük olmasına dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

 

Güneş kremi kaç faktör olmalı?

 

Güneş kremlerinin sağlığımızı koruduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Ancak kullanılan güneş kremlerinin faktörlerinin bu noktada önemli olduğunun altı çizilmektedir. Kullanılacak olan güneş kremlerinin 15 faktörden az olmaması, 15 faktör ve üzeri güneş kremlerinin tercih edilmesi önerilmektedir.

Güneş kremi alırken en az 15 faktörlük olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü 15 faktörden az olan güneş kremleri yeteri kadar koruma sağlamamaktadır. Yoğun bir şekilde kullanılacak ise 15, daha az miktarda kullanılacak ise de 15’den yüksek güneş kremleri tercih edilmelidir. Uzmanlar güneş kremini kullanırken tasarruf etme düşüncesinin kaldırılmasını ve kremlerin yoğun olarak kullanılmasını önermekteler.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver