Güneş Hastalıkları, Güneşin Neden Olduğu Beyaz Lekeler, Güneşin Neden Olduğu Hastalıklar

güneşin sebep olduğu hastalıklar, sıcak hastalıkları, sıcak hava hastalıkları, sıcak havalar hangi hastalıkları tetikliyor

Güneşin neden olduğu hastalıklar nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında güneş ışınları ülkemize daha fazla vurduğu için, bu aylarda sıcaklar tavan yapmakta ve ülkemiz en sıcak günlerini bu aylarda yaşamaktadır. Ancak artan sıcaklar bazen havuz ve deniz gibi keyif verebiliyor olurken, yol açtığı sağlık sorunları nedeniyle tatsızda olabiliyor. Prof. Dr. Sedat Özçelik yaz aylarında güneşin neden olduğu hastalıklarına karşı önlemlerin alınmasını önermekte.  Peki nedir güneşin sebep olduğu hastalıklar? Yaz aylarında ne tür sağlık problemleri bizi bekliyor makalemizden öğrenelim.

Güneşin neden olduğu hastalıklar

 

Cilde renk veren  pigmentlerin görevlerini yapamamasından dolayı ortaya çıkan vitiligo yani halk dilinde ala hastalığı yaz aylarında görülme ihtimali en yüksek olan rahatsızlıklardandır.  Deriye renk veren hücrelerin işlevlerini yapamamasından dolayı ortaya çıkan ala hastalığı, güneşi sevmez.Bu sebepler ala hastalığına yakalananlar güneşten uzak durmalıdır.Aksi durumda cilt kanseri kaçınılmaz olur.

Ala hastalığının yanı sıra yaz aylarında güneşin neden oluğu diğer hastalıklar ise;  güneş çarpmaları, tansiyon ve kalp rahatsızlıkları solunu sistemi hastalıkları, sıvı kaybının neden olduğu hastalıklar, gıda zehirlenmesi, sıcak yorgunluğu ve bitkinliği gibi rahatsızlıklardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver