Güneş Alerjisi Bitkisel Tedavi

Etiket: Güneş Alerjisi Bitkisel Tedavi, güneş alerjisi bitkisel tedavisi, güneş alerjisi bitkisel çözüm, güneş alerjisi tedavisi, güneş alerjisi belirtileri, güneş alerjisi belirtileri nelerdir, bebeklerde güneş alerjisi belirtileri

http://sifamarket.com.tr/picmanage/upload/hastaliklar/gunes-alerjisi-bitkisel-tedavi.jpgGüneş alerjisi bitkisel tedavi,güneş alerjisinin bitkisel çözüm yolları hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.Güneş alerjisi bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki makalemizi okumanızı öneririz.


Malum yaz ayının güneşi en görkemli dönemlerindedir. Güneş alerjisi bitkisel tedavisi tam da bu günler de işimize yarayacakdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Prof. Dr. Yorulmaz, güneş yanığı üzerine asla diş macunu, yoğurt ya da yağlı merhemler gibi maddelerin sürülmemesi gerektiğini söyledi. Ağrı için 2-3 gün basit bir ağrı kesici kullanılabileceğini bildiren Yorulmaz, su kabarcıkları varsa patlatılmamasının faydalı olacağını bildirdi.

Ağrı ve sıcaklık hissi için günde 3-4 kez nemlendirici krem sürmek, soğuk banyo, soğuk su ile ıslatılmış bezleri yanık yerine koymanın da doğru bir davranış olacağını ifade eden Yorulmaz, güneş yanığı oluştuğunda yapılması gerekenleri şöyle anlattı:

’’Güneş yanığı olduğunda su kaybı artmıştır. Bu nedenle daha çok su içilmelidir. Su kabarcıkları patlamış ise üzerindeki ölü deri temiz küçük bir makasla temizlendikten sonra antibiyotikli pomat kullanılabilir.

Yanık deri çok temiz tutulmalıdır. Güneşin zararlarından korunmak için ultraviole ışınlarının en şiddetli olduğu sabah 10.00 ve öğleden sonra 16.00 saatleri arasında güneşten uzak durmak doğru olacaktır.

Güneşe çıkmak zorunda kalındığında geniş kenarlı şapka, bol, pamuklu kumaştan yapılmış hafif giysi giyilerek dışarı çıkılmalı, şiddetli güneş ışınları gözlerde katarakta yol açabileceğinden mutlaka UV korumalı güneş gözlüğü ve mutlaka güneş koruyucuları kullanılmalıdır. Giysilerin cildi güneş ışınlarından tümüyle korumadığı unutulmamalıdır.’’

Altı aylıktan küçük çocukların cildi çok daha hassas olduğundan, titanyum dioksit içeren güneş koruyucuları kullanılmalısı ve ancak yine de mümkün olduğunca bu yaş bebeklerin yazın sabah 10.00 ve akşam 17.00 saatleri arasında güneşten uzak tutulması gerektiğini belirten Yorulmaz, 6 aylıktan büyük bebeklerin güneşten koruyucu krem veya losyonlar sürülerek 5-10 dakika sürelerle günde 2-3 kez geniş kenarlı bir şapka ve pamuklu, bol ve hafif bir giysi ile güneşe çıkarılabileceğini söyledi.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver