Güneri Civaoğlu Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi

Ünlülerin Biyografileri bölümümüzde bu sayfada Güneri Civaoğlu Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi, biyografisi ve kısaca yaşam öyküsü yer almaktadır. Aşağıda Güneri Civaoğlu Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi ile ilgili biyografik bilgilerden memleketi, mesleği, kariyeri, hayatının kısa özeti ve kim olduğu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

1939 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Hukuk Fakültesi’nde okudu. Gazeteciliğe 1961’de Yeni Tanin’de başladı. Strasbourg’da iktisat doktorası yaptı.

Sponsorlu Bağlantılar

Tercüman ve Güneş gazetelerinde genel yayın müdürlüğü görevinin yanı sıra günlük siyasi yazılar yazdı. Sabah gazetesindeki köşe yazarlığından sonra Show TV Genel Müdürlüğü yaptı. Cıvaoğlu, halen Milliyet gazetesi yazarıdır. Bilgi Üniversitesi’nde İletişim dersleri veren Güneri Cıvaoğlu, aynı zamanda İstanbul Barosunda kayıtlı avukattır. Medeni hali evlidir.

Güneri Civaoğlu bir röportajında kendisiyle ilgili sorulara şu şekilde cevap vermiştir:

Kendinizi ilk hatırladığınızda neredesiniz?

– Babamın yanına uzanmışım. Babamın elinde Hürriyet Gazetesi var. Bana dünyanın dört bir tarafına gidip röportajlar yapan Hikmet Feridun Es’in bir yazısını okuyor. Bir eliyle gazeteyi tutuyor, bir eliyle de saçlarımı okşuyor ve şöyle fısıldıyor: “Bir gün inşallah buraları sen de göreceksin oğlum!” Belki de bilinçaltıma gazetecilik serüvenini başlatan sözler bunlar…

Nasıl bir aile sizinki?

– Şimdi moda herkesin ailesinde bir paşa var. Bizimki hakiki paşa! Babamın babası, Nadir Paşa. Doktor Paşa. Sarışın, yeşil gözlü hoş bir adammış. Çok çapkınmış. Babaannemi delirtirmiş. Emekli olduktan sonra Maçka’da bir ev alıp yerleşmişler. Civardaki herkese bedava bakıyormuş. Rum, Ermeni ve Yahudi madamlar ona baygınlarmış. Para almadığı için de Doktor Paşa’ya hediyeler veriyorlarmış. O da babaanneme “Eda Hanım” dermiş. “Bana Madam Marula’nın getirdiği semaverle bir çay yapar mısın? Ve lütfen, Madam Anahit’in gönderdiği o güzelim Beykozlar’la servis yapıver.” Tabii kadıncağız acayip sinirlenirmiş…

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver