Günah Nedir Hakkında Bilgi

Günah Nedir

Günah anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Günah Nedir, Günah Ne Anlama Gelir, Günah Ne Demektir, Günah Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Günah ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Günah Anlamı

Tanrısal buyruklara aykırı davranış. İslâm dinine göre günah, Allah’a karşı işlenen günahlar ve insanlara karşı işlenen günahlar olmak üzere ikiye ayrılır. Bireyin Kur’an’a göre yükümlü olduğu kimi görevleri yapmaması, örneğin namaz kılmaması ya da oruç tutmaması Allah’a karşı işlenen günahlardır. Buna karşın başkalarının haklarını gasp etmek ya da dedikodu yapmak gibi günahlar, insanlara karşı işlenen günahlardır. İslâmiyet’e göre tüm insanlar doğuştan günahsızdır; ancak peygamberler dışında tüm insanlar günah işleyebilir. İnsanlardan beklenen onların hiç günah işlememesi değil, işledikleri günahlarda ısrar etmeyerek tövbe etmesi ve günahlarından bağışlanmayı dilemesidir. Kur’an’a göre, “kendini Allah’la bir tutma” anlamına gelen ve “şirk” olarak adlandırılan günah dışındaki tüm günahlar affedilebilir.

Konu ile ilgili aramalar: Günah Nedir Günah ödev ara Günah kelime anlamı Günah sözlükte ara Günah ansiklopedi bilgi bankası ara Günah ne demek Günah neye denir

Günah ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver