Gümüş İle Kıl Dönmesi Tedavisi, Gümüş Nitrat İle Kıl Dönmesi Tedavisi, Gümüş Nitrat Tedavisi Nasıl Uygulanır

gümüş nitrat tedavisi nedir, kıl dönmesi, kıl dönmesi gümüş nitrat tedavisi, kıl dönmesi nasıl tedavi edilir

Kıl dönmesine gümüş tedavisi

Gümüş nitrat tedavisi ile son derece başarılı ve tekrarlanma ihtimali pek bulunmayacak bir şekilde ortadan kaldırılan kıl dönmesi sorunu, hastaların en büyük sorunu olmaktan artık çıkıyor. Kimyasal maddenin cilt altındaki kıl yumağı veya diğer yabancı cisimleri eritmesi esasına dayanan gümüş nitrat tedavisinin başarılı geçmesinde, tedavi sonrası hastanın dikkat etmesi gereken bir takım hususları aksatmamak da büyük rol oynar. Kıl dönmesi gümüş tedavisi ardından hasta bölgenin temizliğine gereken titizliği gösterdiği zaman bu sorun başarılı bir şekilde tedavi edilmiş ve nüksetme riski de ortadan kaldırılmış olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Kıl dönmesi gümüş nitrat tedavisi

 

Gümüş nitrat ile kıl dönmesi tedavisinde, kılların giriş deliklerinden ince cerrahi aletlerle cilt altına girilir ve bu bölgenin yabancı maddelerden temizlenmesi sağlanır. İşlem sonrası temizlenen bölgede boşluklar kalacağı ve bu boşlukların yeniden kıl, tüy gibi şeylerle dolması ihtimalini önlemek için ise, yabancı maddeleri eritme özelliği bulunan gümüş nitrat solusyonu ile bölge yıkanmaktadır. İşlem sonrası gümüş nitrat solusyonu hiçbir şekilde vücut içinde kalmaz.

Gümüş nitrat ile kıl dönmesi tedavisi sadece 15 dakikalık kısa bir zaman dilimi içinde gerçekleşmektedir. Hastaları büyük zahmetlere sokmayan ve tedavi yöntemi, aynı zamanda yüksek bir başarı sağladığı için de günümüzde sıkça tercih edilmekte ve uygulanmaktadır. İşlem sonrası hastaların tekrar günlük aktiviterine kaldıkları yerden devam etmesi, belirgin bir ağrı yaşatmaması, dikiş aldırma, ameliyat izi, yara bakımı ve pansuman gibi işlemlerin bulunmaması bu tedaviyi yüz güldürücü kılar. Hem daha ekonomik hem de narkozsuz olduğu için hiçbir riski bulunmaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver