Gülle Atma Nedir Hakkında Bilgi

Gülle Atma Nedir

Gülle Atma anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Gülle Atma Nedir, Gülle Atma Ne Anlama Gelir, Gülle Atma Ne Demektir, Gülle Atma Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Gülle Atma ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Gülle Atma Anlamı

Tek elle taşınan gülleyi ileriye doğru fırlatarak yapılan atletizm dalı. Günümüzde olimpik bir spor dalı olan gülle atma, ağır taşları kaldırıp fırlatma hareketinden doğmuştur. Bu dalda başarılı olan sporcular, genellikle atletler içinde en iri ve en güçlü olanlarıdır. Gülle 2,1 metre çapındaki bir dairenin içinden, omuzdan gelen bir kol hareketiyle fırlatılır. Metalden yapılmış, top biçimindeki güllenin ağırlığı, erkekler için 7,26 kg, bayanlar için 4 kg’dır.

Konu ile ilgili aramalar: Gülle Atma Nedir Gülle Atma ödev ara Gülle Atma kelime anlamı Gülle Atma sözlükte ara Gülle Atma ansiklopedi bilgi bankası ara Gülle Atma ne demek Gülle Atma neye denir

Gülle Atma ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver