Güdümlü Füze Nedir Hakkında Bilgi

Güdümlü Füze Nedir

Güdümlü Füze anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Güdümlü Füze Nedir, Güdümlü Füze Ne Anlama Gelir, Güdümlü Füze Ne Demektir, Güdümlü Füze Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Güdümlü Füze ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Güdümlü Füze Anlamı

Fırlatıldıktan sonra hedefini bulması için yönlendirilen füze. Havada çok hızlı ilerleyen roketler de, su altında ilerleyen torpiller de aslında birer güdümlü füzedir. Yapıları roket motoru, güdüm sistemi, savaş başlığı ve ateşleme düzeneklerinden oluşur.

Nükleer ya da biyolojik başlıklar da taşıyabilen güdümlü füzeler, çok uzun menzilli (örneğin kıt’alar arası) olabilir. Bu füzeler, 8 000 km uzaklıktaki bir kasabaya yönlendirilebilecek duyarlılığa sahiptir. Çeşitli yönlendirme sistemlerinden biri, hedeften yansıyan sinyalleri izlemektir. Çoğunlukla bir bilgisayar sitemi taşıyan bu füzeler, uydular aracılığıyla konumunu ve hızını sürekli olarak düzenlese de, çeşitli savunma sistemleri ya da füzede oluşabilecek sorunlar, güdümlü füzelerin hedefini şaşırmasına yol açabilmektedir.

Konu ile ilgili aramalar: Güdümlü Füze Nedir Güdümlü Füze ödev ara Güdümlü Füze kelime anlamı Güdümlü Füze sözlükte ara Güdümlü Füze ansiklopedi bilgi bankası ara Güdümlü Füze ne demek Güdümlü Füze neye denir

Güdümlü Füze ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver