Guatr Bitkisel Tedavi, Guatr Bitkisel Tedavisi, Guatr Hastalığı

guatr hastalığı nedir, guatr hastalığı tedavi yolları, guatr hastalığının tedavisi, guatr nasıl geçer

Guatr hastalığı tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Yaşamamız için tiroid bezinin önemli görevleri vardır. Bunlar, kimyasal ve fiziksel olayları düzene sokmak ve böylece sağlıklı bir yaşam sürmemizi sağlamaktır. Fiziksel ve kimyasal olayların düzene girmesi için iyot depolayan tiroid bezi iltihaplanabilir veya aşırı derece büyüyebilir. Tiroid bezinin iltihaplanması yada aşırı büyümesi görevlerini tam yerine getirememesine neden olduğu için guatr hastalığı ortaya çıkar.

 

 

İltihaplanan yada büyüme gösteren tiroid bezinin işlevlerini yerine getirmemesi sonucu vücutta iyot eksikliği ortaya çıkar. Vücutta iyotun eksilmesi guatra neden olduğu gibi guatr hastalığının nedeni genetikte olabilir. Aynı zamanda A vitamini bakımından yoksun beslenmekte guatr nedenleri arasındadır.

Guatr tedavisi için uygulanacak yönteme doktor muayenesi sonucu karar verilir. İyot ve ilaç tedavisinin yanı sıra cerrahi bir operasyonda uygulanabilir. Guatr teşhisi için geç kalmak tedaviyi dahada zorlaştırır. Bu nedenle guatr mümkün oldukça erken teşhis edilmelidir.

İyot ve vitamin eksikliğinden kaynaklanan guatr sorununa bitkisel yöntemlerle de çare bulunabilir. Guatr tedavisi için A vitamini içeren besinleri tüketmek ve guatra iyi gelen şifalı bitkilerden yardım almak gerekir. Guatr tedavisi için tere tohumu ve balı karıştırarak yiyebilir, yoğurt otu çayı ile boğazınızı gargara yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver