Guatr Bitkisel Çözüm, Guatr Bitkisel Tedavi, Guatr Doğal Tedavi

guatr hastalığına bitkisel çözüm, guatr için bitkisel çözümler, guatr için bitkisel tedavi, guatr tedavisi

Guatr bitkisel tedavi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Boynun ön tarafında yer alan tiroit, 2 parçadan oluşan bir salgı bezidir ve bu bez salgılamış olduğu hormon miktarı ile bedenimizin çalışma hızını etkilemektedir. Tiroit bezi fazla hormon salgılarsa bedenimizin çalışma hızı artar, az salgılarsa da çalışma hızı düşer. Sağlıklı çalışmayan tiroit bezi iltihap, kanser ya da guatr gibi ciddi sorunların görülmesine sebep olur. Biz bu makalemizde guatr hastalığını ele alarak bitkisel yöntemlerle nasıl tedavi edebiliriz bunu ele alacağız.

 

Tiroit bezinin dengesiz, az ya da çok hormon salgılaması guatr hastalığının riskini arttıran bir sebeptir. Çeşitli semptomlarla kendini belli eden guatrın bitkisel yöntemlerle de birçok tedavi şekli vardır. İşte onlardan bazıları;

 

Guatr bitkisel tedavi

 

Bir litre suyun içine kabuğu ve perdesi ayrılmadan yirmi beş adet ceviz koyun. Bu su ve cevizleri beş gün boyunca bekletin. 5 gün sonra sabah-akşam iki öğün, bir fincan suyun için ve cevizleri de yiyin.

Tere ve dereotu da guatra bitkisel çözüm yöntemlerindendir. Bu otları aşırıya kaçmadan tüketmeye özen gösterin. Maydanoz ve roka da, guatıra çok iyi gelmektedir

Ada çayını ve biberiyeyi sıcak suda demleyin ve süzerek için. İçine şeker eklemeyi unutmayın. Şerbet kıvamında içilene olan bu bitkisel karışım yemeklerden önce bir fincan içilmelidir.

Ispanak, lahana ve tereyi sıcak suda pişirerek süzün ve yemek yerken bir bardak için.

Pelin otu ve civan perçemi sıcak suda demleyin ve süzün. Ardından, şurup kıvamına gelene kadar içine bal koyun. Günde 3 öğün bir fincan için.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver