Grönland Nedir Nerededir, Ülke Yönetimi Ve Başkenti Hakkında Bilgi

Grönland Nedir Nerededir, Ülke Yönetimi Ve Başkenti

Grönland anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Grönland Nedir, Grönland Ne Anlama Gelir, Grönland Ne Demektir, Grönland Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Grönland ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Grönland Anlamı

Grönland Nedir Nerededir, Ülke Yönetimi ve Başkenti

Atlas Okyanusu’nun kuzeyinde yer alan dünyanın en büyük adası. Yüzölçümü 2 175 000 km2 olan adanın beşte dördü buz tabakasıyla kaplıdır. Adanın ortasına doğru gitgide büyüyen buzlar, adaya bir kubbe görünümü verir. Bu yüzen insanlar ve bitkiler, yalnızca kıyı bölgelerde, özellikle de güneyde yaşarlar. Büyük bölümü kuzey kutup dairesi içinde kalan Grönland, soğuk kışlara, yazın bile donma noktasının altına inen sıcaklıklara sahiptir. Kökeni Eskimolara dayanan Grönlandlılar, iç işlerinde bağımsız ama Danimarka Krallığı’na bağlı bir yönetime sahiptirler. Topraklarının ancak %1′i tarıma elverişli olan adada başlıca geçim kaynağı balıkçılıktır.

Konu ile ilgili aramalar: Grönland Nedir Grönland ödev ara Grönland kelime anlamı Grönland sözlükte ara Grönland ansiklopedi bilgi bankası ara Grönland ne demek Grönland neye denir

Grönland ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver