Grip Olmamak İçin En Yapmalı, Gripten Korunmanın Yolları Nelerdir, Soğuk Algınlığı Ve Grip

soğuk algınlığı ve gripten korunma, soğuk algınlığı ve gripten korunma önerileri, soğuk algınlığı ve gripten korunma yöntemleri, soğuk algınlığı ve gripten korunmak için

Soğuk algınlığı ve gripten korunmanın yolları

Sonbahar ve kış aylarında hemen hemen birçoğumuz soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi üst solunum yolu hastalarına yakalanabiliyor ve her nedense bu rahatsızlıklara yakalanmadan önce değilde, yakalandıktan sonra bir takım önlemler almaya başlıyoruz. Oysa ki sonbaharın gelmesiyle birlikte soğuk algınlığı, grip ve nezleden korunma yollarını öğrenip bu rahatsızlıklara yakalanmamak için önlemler alırsak ne sağlığımız bozulur, ne de hastalıktan dolayı hem günlük hemde iş yaşantımızda aksamalar olur. Eğer bizimle hemfikirseniz Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi kulak burun boğaz hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Orhan Özturan’ın soğuk algınlığı ve gripten korunma yöntemleri hakkındaki önerilerine kulak verin.

Sponsorlu Bağlantılar

Uzman doktor soğuk algınlığı ve gripten korunma yolları için yapılması gereken ilk şeyin el hijyeni olduğuna dikkat çekiyor. gün içerisinde sık sık ellerin yıkanması üst solunum yolu rahatsızlıklarına sebep olan virüs ve bakterilerin vücuda girmesini engelleyecektir. Çünkü birçok enfeksiyon hastalıkları ellerden bulaşmaktadır.

Üst solunum yolu hastalıkları ola soğuk algınlığı ve gripten korunma yöntemleri arasında bulunan bir diğer öneri de koyu yeşil, kırmızı ve sarı renkteki meyve ve sebzelerin gün içinde sıkça tüketilmesidir. Aynı zamanda her gün yiyeceğiniz bir kase yoğurtta soğuk algınlığı ve gripten sizi koruyacaktır.

Prof. Dr. Özturan’ın soğuk algınlığı ve gripten korunma önerileri arasında ev ve iş yerlerinin sabahın ilk saatlerinde havalandırılması, hem kapalı hem de kalabalık mekanlardan uzak durulması yer almaktadır. Sabahın ilk saatlerinde hava daha temiz olduğu için sabahları bulunduğunuz ortamı muhakkak havalandırın, içeri temiz hava girmesini sağlayın. Ayrıca insanların kalabalık olduğu mekanlardan uzak durarak da onlarda size bu hastalıklarının geçmesini engellemiş olursunuz.

Ayrıca grip aşısı da olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver