Grip Aşısı, Grip Aşısı Faydaları, Grip Aşısı İle Gripten Korunmak

grip aşısı yaptırmanın faydaları, grip aşısının özelliği, grip aşısının özellikleri, grip aşısının yararları

Grip aşısının özellikleri nelerdir?

Sonbahar ve kış mevsimi gelince hemen hemen hepimizin yakalandığı bir hastalık olan grip, grip aşısı ile önlenebilir bir sorun olmaktadır. Kendinizi bu mevsimlerde grip olmaktan korumak istiyorsanız gripten %80 koruma özelliği olan grip aşısını mutlaka yaptırmalısınız. Uzmanlar sağlıklı kişilerin grip aşısı olarak gripten yüksek oranda korunabileceklerini söylemekteler. Özellikle de yaşı ilerlemiş olan kişiler daha kolay gribe yakalandığı için bu uyarılar bilhassa onlara geliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Dünya Sağlık Örgütü önerileri doğrultusunda gribe sebep ola virüse karşı koruyucu özelliği bulunan grip aşısı, hem grip olmaktan koruyor hem de gribin hafif geçirilmesini sağlıyor. Çünkü grip aşısının koruyuculuğu çocuklarda ve gençlerde %80 iken, bu değer yaşı ilerlemiş olanlarda %50-60′lara düşüyor. Yani grip aşırı olursanız ve yaşınız gençse gripte korunacak, yaşınız ilerlemiş ise de gribi daha kolay atlatmanızı sağlayacak.

Grip hastalığı günlük aktiviteleri engellemekte, iş gücü kaybı yaşatmakta, halsizlik, ateşlenme, boğaz ağrısı, burun akıntısı ve öksürük gibi şikayetlere sebep olduğu için bu tür şikayetlerden korunmanın en etkili yolu grip aşısı olmaktır. Üstelik grip aşısı olmanıza rağmen yinede grip olmuş iseniz, bu sefer de grip aşısı hastalığı daha kolay ve kısa sürede atlatmanıza yardım edecektir.

Uzmanlar 65 yaş üstü kişilerin, kronik kalp, akciğer, astım ve karaciğer hastalarının, şeker hastalarının, endokrin sistemi hastalarının, bağışıklığı zayıf olanların, çocuk ve gençlerin, organ ve kemik iliği nakli yaptıranların, kanserli ve lösemili hastaların muhakkak grip aşısı olmalarını öneriyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver