GRID 2 Oyunu Ayrıntılı İncelemesi, Konusu Bölümleri Oynanışı Sistem Gereksinimleri Hakkında Bilgi

GRID 2: İnceleme

İsterseniz güncel isterseniz klasik isterseniz lüks arabarla bile yarışabileceğiniz. Çeşitli oyun  ve pistleri bulunan bu oyunu size tanıtmak istiyorum. İlk oyundan sonra uzun süre bekledik ve artık ulaştık. Grid 2 karşımızda. Agresif bir oyun olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Konsolunuz varsa eğer tam bir sürüş keyfi yaşayacaksınız ama dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta var. Grid 2 bugüne kadar gördüğünüz yarış oyunlarından biraz farklı. Neden mi? Haritalar… Arabanın ağır hasar almasına yol açıyor bazen. Kıvrak ve keskin dönüşler kısa virajlar bulunuyor. Arabalar dönüş yaparken sanki drift atmak için programlanmış gibi frene dokunduğunuz an kendini drift pozisyonuna getiriyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Demek istediğim bu :)

Demek istediğim bu :) (Resimleri orjinal hali için tıklamanız yeterli)

Oyunun kariyer modundaki amaç neredeyse tüm kıtalarda yarışıp hayran kitlesini geliştirmek. Araç kullanımı ve haritalar dediğim gibi zor ancak flashback özelliği ile bir yarışta tam 5 kez hatamızı yok edebiliyoruz ancak bazen 5 yetersiz kalıyor dikkatinize. Kariyer penceresinde size davetler geliyor. Garajınızdaki arabaya sponsorlar alıp istediğiniz gibi modifiye edebiliyorsunuz. Klasik, turlu, kanyon gibi birçok yarış mevcut. Oyunu çok uzun süre oynayınca pistler sıradan hale geliyor. Her pist kendini tekrar ediyor sanki. Hepsi birbirine benziyor sanki bir pist yapılmış sonra yerler değişmiş gibi. En farklısı mı? Live Routes türü. Her yarışta siz oynadıkça tur atladıkça pist değişiyor. Dönüşler farklı bir hal alıyor adrenalin artıyor ancak haritayı ezberleyemediğimiz için mekanik kazalara yol açabiliyor.

Giulietta favorimdi.

Giulietta favorimdi.

Grafik özellikleri oyuncuyu tatmin edici derecede. Oynanılabilirlik üst seviyede. Az kalsın unutyordum bir yarış oyunu hayranı olarak söylüyorum ki oyunun en kötü yanı yani Codemasters’ın belki de unuttuğu birşey kokpit kamerası. Şaşırmayın yok. Ya da şaşırın. Bende şaşırmıştım en az 50 defa camera değiştirme tuşuna bastım bilemem. Grafiklerden güzel bir yön daha. Ufak ayrıntılar atlanmamış, seyirciler, sokaktaki yapraklar ve havai fişekler. Hepsi oyuna dahil.

Dedim klasik arabada var diye :)

Dedim klasik arabada var diye :)

Sonuç olarak kariyer moduyla sizi kendi dünyasına alabilecek bir youn. Bir kötü yanı daha çok oyunculu mod ile single mod arasında araba transferi yok ayrıca arkadaşlarınızla da araba paylaşamıyorsunuz. Ama dediğim gibi oyunda birçok çeşit araba var. Hele oyuna Mustang ile başlamak başka bir duygu. Şunu unutmayalım ki Codemasters zor oyun yapmayı seven bir firma. Bazen aşırı derecede hırslandırıyor sizi çünkü birinci olmaya zorluyor ancak bazen pes ediyorsunuz ve artık olmayacak bu böyle deyip başka bir yarış deniyorsunuz. Fakat daha sonra o yarışı kazanma ihtimainiz yüksek dediğim gibi haritalar kolay ezberlenir şekilde.

Grid-2-Screenshot_101

Sizi bilmem ama ben kanyon yarışlarını şehir içinden ve pistten daha çok seviyorum. Tehlikeli oluşu ve bu yüzden dikkati elden bırakmayıp oyunu pür dikkat, heyecanla oynamak ayrı bir keyif veriyor. Ayrıca burada yapacağınız driftler size daha çok zevk verecek. Heyecan seviyorsanız Xtreme modunu denemenizde fayda var.

GRID2

Güzel olan bir şey daha var ki o da oyunun müzikleri. Ses kalitesine şimdi mi değinsem bilemedim ama oyunun sesleri tatmin edici seviyede. Motor sesi ve zemine göre gelen lastik sesleri çok gerçekçi. Müzikler ise menu ve oyun içi dahil olmak üzere canınızı sıkmayan ve sevilen türlerden oluşmuş. Güzel liste oluşturulmuş öyle ki tüm müzikleri indirip dinleyince aklınıza yarışta oynaşınız geliyor. Kısacası müzikler kulağa hoş gelen ve akılda kalıcı durumda.

Grid1

Eee grafikler, sesler ve oynanış güzel dedik kokpit kamerası olmayışının dışında. Bu kadar güzel özellik için bakalım Codemaster bize ne ceza kesmiş.

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows Vista 64
İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz veya AMD Athlon 64 x2 Dual Core 5400+
Ekran Kartı: GeForce 8600 GT 512 MB GDDR3 veya Radeon HD 2600 XT
RAM: 2 GB
DX: DirectX 11
Sabit Disk Alanı: 15 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 64
İşlemci: Intel Core i7-920 Quad 2.67GHz veya AMD FX-4350
Ekran Kartı: GeForce GTX 550 Ti veya Radeon HD 6770
RAM: 4 GB
DX: DirectX 11
Sabit Disk Alanı: 15 GB

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver