Gribi Önleme Yolları, Gribi Önlemek İçin Ne Yemeli, Gribi Önleyen Meyveler

gribi önleyen meyveler nelerdir, kivi faydaları, kivi gribe iyi geliyor, kivi gribi geçirir mi

Kivi gribi önlüyor

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

O çok sevdiğimiz, tadına doyamadığımız ve kış mevsimlerinin vazgeçilmez meyveleri arasında yer alan kivinin, üst solunum yolu hastalıklarını önlediği ortaya çıktı. Ana vatanı Yeni Zelanda olan kivinin kış mevsiminde sık rastlanan üst solunum yolu enfeksiyonlarından özellikle grip üzerinde iyileştirici ve önleyici etkisi bulunuyor. Gribe karşı önlem almak için kış aylarında bol bol kivi tüketilmelidir.

 

A, C vitamini, potasyum, kalsiyum, demir ve magnezyum bakımından zengin olan kivi, bağışıklık sistemini güçlendirerek gribal enfeksiyonlara karşı vücut direncimizi arttırıp gripten koruyor. Kış aylarında grip ve soğuk algınlığından korunmak için her zaman bolca C vitamini tüketmek gerektiğini söyleyen uzmanlar, C vitamini bakımından zengin olan kivinin günde en az 1 tane tüketilmesini önermekteler. Günde 1 tane tüketilen kivi, vücudun ihtiyacı olan C vitamin gereksinimi turunçgillere göre 4-5 kat daha kolay karşılamaktadır. Gün içerisinde 4-5 tane portakal yemek yerine 1 adet kivi yiyeyek de C vitaminini vücudunuza almış olursunuz.

Üstelik kivi hazmı kolay bir meyvedir. Vitamin ve mineraller bakımından zengin olan kivinin özellikle çocuklar tarafından sıkça tüketilmesi gerekir. Çocukların gelişim çağında ihtiyaç duydukları kalsiyum, kivi ile sağlanabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver