Gribe Yakalanmamak İçin, Gribe Yakalanmamak İçin Neler Yapmalıyız, Gribe Yakalanmamak İçin Yapılacaklar

gribe yakalanmamak için yapılması gerekenler, gripten korunma yolları, gripten korunma yolları nelerdir, gripten korunma yöntemleri

Gribe yakalanmamak için ne yapılmalı?

Gribe yakalanmamak için yapmanız gereken en tabi şey, vücudunuzun mikroplarla savaşmasında güçlü olması için bağışıklık sistemini güçlendirecek yöntemlere baş vurmalı ve bilhassa da bağışıklığı kuvvetlendirecek besinler tüketmektir. Beslenme programınızda yer vereceğiniz besinleri dikkatlice seçmelisiniz ki bağışıklık sisteminiz kuvvetlensin, hastalıklara, mikroplara ve enfeksiyonlara karşı direnç gösterip ayakta kalabilsin. Peki gribe yakalanmamak için yenmesi gereken bu besinler nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Bağışıklık sistemini güçlendirmekte en etkili besinlerin başında yemeklerin yanında çiğ olarak tüketeceğiniz soğan gelmektedir. Soğan, bağışıklığı güçlendirme de en faydalı gıdadır. Soğanın yanı sıra ister çiğ olarak isterseniz de pişirerek yiyebileceğiniz bir başka besin ise yer elmasıdır. Bağırsaklardaki faydalı bakterileri güçlendiren yer elması sizi gripten koruyacaktır.

Kırmızı, siyah ve yeşil gibi çeşitleri bulunan karabiber de bağışıklığı kuvvetlendirmede rol oynar. Ayrıca Macdonald McGill Üniversitesi’nde yapılan ilmi araştırma sonucunda da etkisi kanıtlanan kefirde başta kanserli dokudaki bağışıklık moleküllerini arttırma ve bu sayede kanser hücrelerinin üremesini engelleme gibi faydasının bulunmasının yanı sıra grip olmamak için tüketilecek olan besinler arasında yer almaktadır. Bu besinleri düzenli olarak tükettiğiniz zaman hem sonbahar hem de kış mevsimini sıhhatli ve rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

Son olarak arı poleni de grip olmaktan sizi koruyacaktır. Arı poleninin sabahları aç karnına tüketmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver