greyfurt suyunun faydaları: greyfurtun yararları-Greyfurt Zayıflama Hakkında Bilgi

Aşağıda greyfurt suyunun faydaları: greyfurtun yararları-Greyfurt Zayıflama ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

greyfurt suyunun faydaları: greyfurtun yararları-Greyfurt Zayıflama

Greyfurt, portakala benzeyen ve turunçgiller den bir meyve olup ekşimsi tadı ile bilinir ve iyi bir zayıflama meyvesi olarak tanınır.

Ortalama olarak 20 santim çapında olan olgun bir greyfurt meyvesi, dış görünüş olarak kan portakalına benzese de tadı portakala nazaran çok daha acımsıdır.İsmine ingilizce grapefruit denmesinin nedeni, ağaçta üzüm (grape:ingilizesi) şeklinde meyvelerin sık biçimde sıralanmış olmasındandır.

Greyfurtun faydaları : Greyfurt suyunun faydaları-Greyfurt Zayıflama

Greyfurtun suyu da meyvesi de sağlığa aynı faydaları verir. Öncelikle greyfurt iyi bir C vitamini deposudur. Bu nedenle soğuk algınlığı, grip ve nezle türü hastalıklara iyi gelmektedir. Ayrıca greyfurt içerisinde bulunan sitrik asit, doğal şeker, ve kamfen,limonen, pinen, sitral gibi uçucu esansiyel yağlar ile A, B, kompleks E, ve K vitaminleri gibi çok sayıdaki bitkisel bileşenler nedeniyle besleyici ve antioksidan özellikleri barındırmaktadır.

greyfurt

greyfurt

Mineral madde bakımından da hatrı sayılır bir zayıflatan içecek olan olan greyfurt suyu, kalsiyum, folik asit, fosfor, potasyum gibi doğal minerallerce de oldukça zengindir. Ayrıca etli meyvesinde içerdiği liminoidler, flavonoidler, likopen ve glukarat gibi bitkisel enzimler sayesinde greyfurt meyvesi kansere karşı önleyici bir yiyecek olarak tüketilmelidir. Sadece kansere değil, bağışıklık sistemine etki eden her tür hastalığa karşı bitkisel çözüm sunan greyfurt suyu, ülkemizde pek te hak ettiği yeri bulamamıştır.

Greyfurtun sağlığa faydaları nelerdir?- Greyfurt Hangi hastalıklara iyi gelir?
//
Midede asitlenme tedavisi: her ne kadar greyfurt meyvesinin kendisinde meyve asitleri bulunsa de greyfurt suyu mide enzimleri ile reaksiyona geçtiğinde midenin asidik düzeyini düşürücü etki yapmaktadır.

Damar sertliği: Greyfurt suyunda bulunan Pektin enzimi, damarlardaki yağlanmayı düşürücü etki yapar. Yine greyfurtta bulunan c vitamini de damar genişletici ve elastikiyetini artırıcı faydaları bulunmaktadır.

Göğüs kanseri: Yapılan bir diğer bilimsel araştırmada greyfurt içerisinde bulunan bioflavonidler, vücuttaki fzla östrojen salgısına engel olarak göğüs kanserinin vücuda yayılmasına engel olmaktadır. Kısacası göğüs kanserine bitkisel çözüm için greyfurt önerilmektedir

Soğuk algınlığı: Soğuk algınlığı için de greyfurt suyu içmek, bağışıklığı güçlendirmekte ve hastalığın en kötü zamanlarının atlatılmasına yardımcı olmaktadır. Düzenli olarak greyfurt suyu içenler soğuk algınlığına yakalanmazlar.

Kolesterol: Greyfurttaki bir takım bitkisel enzimler, karaciğerde aşırı kolesterol üretimine mani olmaktadır.

Diyabet: Diyabetli hastalar güvenli bir biçimde greyfurt tüketebilirler. Greyfurt tüketimi, sindirimdeki şeker ve nişastanın kana karışmasını önemli ölçüde engellemektedir.

Sindirim Sistemi Rahatsızlıkları: Greyfurt suyu sindirimi teşvik etmekte ve mide salgısının artmasına yardımcı olmaktadır. Brokoli, karnabahar gibi sebzeler ile birlikte tüketildiğinde Greyfurt suyu fiberler ile birlikte zayıflatıcı ve yağ yakıcı etkisini katlamaktadır.

Yorgunluk: Yorucu bir günün sonunda bir bardak greyfurt suyu, limon suyu karışımı yaparak içmek ve içerisine bir parça bal damlatmak, tüm yorgunluğunuzu alacaktır.
//
Yüksek ateş: Ateşi olanlara bolca sıvı tüketmesi tavsiye edilir. Bunun yanında greyfurt suyu da ciddi manada ateş düşürücü etkisi vardır. Ateş düşüren bitkiler arıyorsanız greyfurtu deneyin.

Uykusuzluk: Uyumadan 45 dakika önce bir bardak greyfurt suyu içerseniz uykusuzluğa doğal çözüm bulmuş olursunuz.

Hamilelikte oluşan su toplanması ve şişlikler: Greyfurt içindeki flavonoidler, hamilelikte kol vs bacak şişmesi ile ödem toplaması şikayetlerini tedavi edici etkiler yapar.

Boğaz Ağrısı: Taze sıkılmış bir bardak greyfurt suyu, boğaz ağrısına ve öksürüğe iyi gelen bir bitkisel etki yapar.

Mide ve Pankreas Kanseri: Greyfurtta bulunan kanserle mücadele eden bitkisel maddeler, kansere karşı sindirim sistemini koruma vazifesi görmektedir.

Greyfurt zayıflama: Greyfurtta yağ yakıcılar olarak bilinen bitkisel kimyasallar, vücuttaki nişasta ve şekeri emdikleri ve vücuttan atılmasına yardımcı oldukları için çoğu kişi tarafından greyfurt ile zayıflama kelimeleri birlikte anılırlar. Aşırıya kaçmamak kaydıyla günde 2 adet greyfurt zayıflatırmı sorusuna cevabımız evet olacaktır.

Greyfurt nasıl tüketilmelidir?

Pembe ve kırmızı renkte sert görünüme sahip greyfurt meyvesinin suları daha tatlı ve besleyicidir. Greyfurt suyu sıkıldıktan sonra oda sıcaklığınde saklanmalıdır. Greyfurt kabukları ile de cilt lekeleri tedavi kürü yapabilirsiniz. Greyfurt suyu size acı geliyorsa içerisine bir miktar bal katarak tatlandırabilirsiniz.

Greyfurt Hakkında Önemli Uyarı:

Greyfurtta bulunan bitkisel maddeler, ve özellikle flavonoid naringin maddesi, bazı sentetik ilaçlar ile etkileşime girmekte ve ilacın etkisini sıfırlayabilmektedir. Bazen de greyfurt bir takım ilaçların kana karışmasını hızlandırmaktadır. O nedenle ilaç kullanan kişilerin doktor onayı almadan greyfurt suyu ya da meyvesi tüketmesini uygun bulmuyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver