grefurt nelere iyi gelir-greyfurt faydaları ve greyfurtun zararları nelerdir Hakkında Bilgi

Aşağıda grefurt nelere iyi gelir-greyfurt faydaları ve greyfurtun zararları nelerdir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

grefurt nelere iyi gelir-greyfurt faydaları ve greyfurtun zararları nelerdir

Greyfurtun elbette faydaları zararları na nazaran kar kat daha fazla olan bir turunçgildir. Greyfurtun en önemli kullanım alanı yağ yakıcı etkisi olması nedeniyle zayıflayan içecek olarak etki etmesidir. Ancak bazı haplarla kullanılması tavsiye edilmediğinden dolayı greyfurt içmek, ilaç tedavisi görenler için dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Greyfurt (Citrus paradisi): Bol miktarda C vitamini barındırmasının yanında, A ve B gurubu vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, magnezyum, bakır, sodyum ve fosfor mineralleri açısından da zengin bir meyvedir.

Greyfurdun Faydaları: Özellikle yemeklerden önce yenirse iştah açar. Hazmı kolaylaştırır. Mikrop öldürücü ve kabızlık gidericidir. Karaciğerin çalışmasına yardımcı olarak kanı temizler, vücuttaki zararlı maddeleri uzaklaştırmaya yardımcı olur. Bağırsakların düzenli çalışmasına faydalıdır. İdrar söktürür. Uyarıcı bir meyve olan greyfurt bedensel ve zihinsel yorgunluğu gidermeye faydalıdır. Stresi azaltır. Kansere karşı koruyucudur. Göğüs hastalıklarına, damar sertliği ve varislere karşı faydalıdır. Dişetlerini korur ve dişeti kanamalarını durdurmaya yardımcı olur.

Greyfurt Nasıl Kullanılır? Greyfurdun, meyvesinin yanında suyu ve kabukları da kullanılır. Greyfurtun suyu taze sıkılmalı ve sade içilmelidir. Kabuklarından marmelât yapılabilir. Greyfurt suyuna batırılmış bir pamuk ile sarkık cilt silinirse cildi gerginleştirmeye yardımcı olur.

Yapılan bazı araştırmalarda, greyfurt meyvesinin ve suyunun kilo vermeyi kolaylaştırdığı belirlenmiştir. Greyfurt Diyeti olarak bilinen yöntemde, kişi normal diyetini uygulamasının yanında yemeklerden önce bir adet greyfurt yiyerek ya da 1 bardak greyfurt suyu içerek diyetini greyfurt ile desteklemektedir.

Uyarı: Greyfurt suyu bazı ilaçların etkisini, ölümle sonuçlanabilecek seviyede arttırabildiği için, ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır.

evet ilginç ki greyfurtun bile zararı var. hemde ölüm tehlikeli..geçenlerde mailime gelen bi yazı vardı işte biraz bahsediyim..:adamın biri şiddetli gribe yakalanmış.doktora gitmişler ilaç vermiş ve bol bol C vitamini alsın demiş.C vitamini de portakal ve greyfurt ya..işte adam da ilaçları içiomuş sonra da Greyfurt suyu..öle öle derken adamın gribi geçmiş fakat yerini baş dönmeleri almış.adam artık yürüyemez haldeymiş.doktorlara gittiklerinde sıradan baş dönmesi ilaçları veriolarmış ama ne fayda….Karısı araştırmış etmiş ve çok ilginç bi detay bulmuş…
Greyfurt ilaçla beraber ya da sonrasında içildiinde tam bi zehir etkisi yapıomuş.yani midemizdeki ilaçlar erimiomuş greyfurt yüzünden.ve sonra o ilaçlar zehir olup ölüme bile yol açıomış..

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver