Gramofon Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Gramofon Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Gramofon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Gramofon Nedir, Gramofon Ne Anlama Gelir, Gramofon Ne Demektir, Gramofon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Gramofon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Gramofon Anlamı

Dönen bir disk ya da silindirin üzerine kaydedilen seslerin, daha sonra bir iğne aracılığıyla dinlenebilmesini sağlayan aygıt. Fonograf adıyla da bilinir.

Yunancada “kaydedilen ses” anlamına gelen gramofon; Amerikalı mucit Edison’un, sayıları 1033′ü bulan kişisel buluşlarından biridir. Edison, 1877 yılında, yeni bir buluş olan telefonu geliştirmek için deneylere başlamış ve bu deneyler sırasında gramofonu bulmuştu. Edison, sesleri, kalay bir levha üzerine kaydetmeyi başarmıştı. Bu buluş, tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Bugün ses işitmede kullanılan gelişmiş teknolojik araçlar, bu basit cihazın uzun yıllar boyunca geliştirilmesiyle elde edilmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Gramofon Nedir Gramofon ödev ara Gramofon kelime anlamı Gramofon sözlükte ara Gramofon ansiklopedi bilgi bankası ara Gramofon ne demek Gramofon neye denir

Gramofon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver