Graham Difüzyon Yasası Nedir Hakkında Bilgi

Graham Difüzyon Yasası Nedir

Graham Difüzyon Yasası anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Graham Difüzyon Yasası Nedir, Graham Difüzyon Yasası Ne Anlama Gelir, Graham Difüzyon Yasası Ne Demektir, Graham Difüzyon Yasası Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Graham Difüzyon Yasası ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Graham Difüzyon Yasası Anlamı

“aynı sıcaklık ve basınçta çeşitli gazların difüzyon hızları, bunların yoğunluklarının ya da mol tartılarının karekökü ile ters orantılıdır” ya da “aynı sıcaklık ve basınçta iki gazın eşit hacimlerinin difüzyon zamanları, yoğunluklarının karekökü ile doğru orantılıdır” biçiminde ifade edilen yasa. Difüzyon hızı V, yoğunluk d, mol tartısı M, zaman t ve iki gaz da 1 ve 2 indisleriyle gösterilirse, bu yasa V1/V2= Ad2 / Ad1= AM2 / AM1= t2/t1 bağıntısıyla ifade edilebilir.

Konu ile ilgili aramalar: Graham Difüzyon Yasası Nedir Graham Difüzyon Yasası ödev ara Graham Difüzyon Yasası kelime anlamı Graham Difüzyon Yasası sözlükte ara Graham Difüzyon Yasası ansiklopedi bilgi bankası ara Graham Difüzyon Yasası ne demek Graham Difüzyon Yasası neye denir

Graham Difüzyon Yasası ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver