Grafit Nedir Hakkında Bilgi

Grafit Nedir

Grafit anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Grafit Nedir, Grafit Ne Anlama Gelir, Grafit Ne Demektir, Grafit Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Grafit ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Grafit Anlamı

Yüksek sıcaklıklara dayanıklı ve elektrik iletkenliği yüksek olan karbon oluşumu. Yine bir karbon oluşumu olan elmas, bilinen bütün minerallerin en sertiyken grafit en yumuşaklarından biridir. Bunun nedeni, oluşumları sırasında farklı fiziksel koşulların etkisinde kalmalarıdır.

Siyah ya da koyu gri renkteki grafit, sanayide toz hâlindeki karbondan ya da kömür tozundan da elde edilebilir. Kurşunkalemlerin içindeki siyah çubuğun yapımında, ayrıca metal eritme potalarında ve elektrik motorunun fırçalarında kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Grafit Nedir Grafit ödev ara Grafit kelime anlamı Grafit sözlükte ara Grafit ansiklopedi bilgi bankası ara Grafit ne demek Grafit neye denir

Grafit ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver