GPS ne işe yarar gps nedir navigasyon Navigasyon cihazı nasıl yer tespit eder

Etiketler: gps, Navigasyon nedir

Navigasyon GPS Nedir Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Navigasyon GPS Nedir

Navigasyon yabancı bir kelime olup dilimizdeki karşılığı Seyirdir. Kısaca sabit bir yerden farklı bir noktaya ulaşmak için en yakın ve doğru yolu belirten uygulamadır. Eski tarihlerde denizcilik alanında kullanılan bu teknoloji açık denizlerde önceden belirlenmemiş yolları doğru bir şekilde belirterek kullanılıyordu. Kara yolculuklarında GPS uydularından alınan sinyallere bağlı olarak Navigasyon cihazınızın güncellik durumuna göre harita üzerinde bulunduğunuz konum ve gideceğiniz konumu göstermektedir. GPS kullanırken gitmek istediğiniz adresi girersiniz. Cihaz saniyeler içinde sizin tercihlerinize göre en kısa zamanda ulaşmanız beklenen yolu tespit eder ve size talimatlar verir. Sadece gerçek zamanlı talimatlar yok elbette. Navigasyon aleti size şu anki hızınızı, tahmini varış zamanınızı, yolda geçen süreyi, ne kadar mesafeniz kaldığını, ne kadar mesafe aldığınız gibi en temel bilgiler sunuyor.

Sizin tek yapmanız gereken, hareket ettiğiniz nokta ile gitmek istediğiniz noktayı sisteme girmektir. Navigasyon sistemi size en çabuk ve en kestirme yolu önerecektir.

Bulunulan yerin tespiti. Enlem ve boylam olarak koordinatların belirlenmesi veya harita üzerinde yapılabilir. Bulunulan vadinin, tepenin, köyün adının öğrenilmesi veya geçmişte gidildiğinin hatırlanması da bu kapsama girer.

Gidilmek istenen yerin tespiti.

Gidilecek yolun bacaklarının (rota) tespiti. Bu adımda doğru yönde ilerlenmesinin yanı sıra en kolay, hızlı, tehlikesiz, manzaralı yolun seçilmesi gibi amaçlar da güdülebilir. Çoğu kez bu amaçlar arasında en uygun dengeyi kuran rota seçilir.

Gidilecek yere varıldığının tespiti. Tekniğin bu son maddesi, seyrin yolculuk boyunca kontrol amacıyla sürekli yapılmasını gerektirir.

Son Aramalar: gps, GPS ne işe yarar, gps nedir, navigasyon, Navigasyon cihazı nasıl yer tespit eder, Navigasyon nedir

tablet konum bekleniyor, tablette gps ne işe yarar, navigasyon teknolojisi nedir pdf olarak, tablet pc de gps ne işe yarar, tablet pc ne işe yarar, tabletlerde navigasyon konum bekleniyor, tablet bilgisayar gps ne işe yarar, sony ericsson navigasyon konum bekleniyor, nikon d5100 gps ne ise yarar, tablet bilgisayar ve gps nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver