Göztaşı Nedir Hakkında Bilgi

Göztaşı Nedir

Göztaşı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Göztaşı Nedir, Göztaşı Ne Anlama Gelir, Göztaşı Ne Demektir, Göztaşı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Göztaşı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Göztaşı Anlamı

Kalkantit ve bakır vitriyolü adlarıyla da bilinen, koyu mavi renkte bakır minerali. Suda çözündüğünden kurak yerlerde, sülfürlü bakır yataklarının oksitlenmiş bölgelerinde rastlanır. Isıtılınca kristal suyunu kaybederek beyaz toz hâlinde bakır (2) sülfata (CuSO4) dönüşür. Bakır sülfat, bakır kaplamacılığında, bakırın elektrolitik saflaştırılmasında, göztaşı adıyla da bağcılıkta mantar ve böcek öldürücü olarak (bağ kütüklerine ve ağaçlara sürülen Bordo bulamacı CuSO4 ve Ca(OH)2 karışımıdır) ve boyarmadde yapımında kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Göztaşı Nedir Göztaşı ödev ara Göztaşı kelime anlamı Göztaşı sözlükte ara Göztaşı ansiklopedi bilgi bankası ara Göztaşı ne demek Göztaşı neye denir

Göztaşı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver