Gözlükten Kurtulma, Gözlükten Kurtulma Yolları, Gözlükten Kurtulmak İçin

gözlükten kurtulmak istiyorum, gözlükten nasıl kurtulabilirim, gözlükten nasıl kurtulunur, gözlükten nasıl kurtuluruz

Gözlükten kurtulma yöntemleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Göz sağlığı normal şartlarda olmayan hastalar gözlük ve kontak lensler sayesinde net görmeye sahip olsalar da, birçok hasta bu tür yöntemleri kullanmayı pek tercih etmemekteler. Net görme imkanına sahip olmak isteyen hastaların bir çoğu ise gözlükten kurtulmayı amaçlarlar. Peki göz hastalıkları uzmanları gözlükten kurtulmak için ne yapılmasını önermekteler?

Gözlüksüz bir yaşam hakkına sahip olmak isteyen kırma kusuru hastaları için geliştirilen refraktif cerrahi, %75’in üzerinde başarı sağlamaktadır. Kırma kusuru olan hastalar gözlükten kurtulmak için bu yönteme yönelebilirler. Refraktif cerrahide ki amaç kornea yüzeyini yeniden şekillendirmek ve kırma kusuru hastalarına net görme olanağı sağlamaktır.

Gerek günlük hayatta gerekse iş hayatında gözlük kullanmayı sevmeyen ve gözlükten bir hayli rahatsız olan hastalar refraktif cerrahi uygulamaları ile hayal ettikleri gözlüksüz görme imkanına kavuşabilirler. Günümüzde bir hayli gelişen uygulamalar sayesinde hastalar tatmin edici sonuçlarla karşılaşmaktalar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver