Gözlük Modelleri Fiyatları Erkek Kadın Dereceli Derecesiz Güneş Gözlüğü Modeller Fiyatlar Hakkında Bilgi

Aşağıda Gözlük Modelleri Fiyatları Erkek Kadın Dereceli Derecesiz Güneş Gözlüğü Modeller Fiyatlar ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Gözlük Modelleri Fiyatları Erkek Kadın Dereceli Derecesiz Güneş Gözlüğü Modeller Fiyatlar

 

Yaz aylarına girerken gözlük alacaklar için nasıl bir gözlük modeli seçmeliyim sorusu akıllara takılan bir soru olarak kalıyor. Üstelik yazın gözlük satışları bir hayli de artıyor. Piysada yüzlerce marka ve onlarca modelde gözlük bulabilirsiniz. Bu kadar karmaşa arasında nasıl bir gözlük modeli seçimi yapmalıyım sorusu da aklınızı kurcalıyor. Bunun üzerine bizler de gözlük alırken nelere dikkat edilmeli ve etmeliyim sorusuna yanıt olacak bir yazı hazırladık. Yazının başlığı ise:

Gözlük Fiyatları ve Gözlük Seçiminde Dikkat edilecek Hususlar- Gözlük Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin hep birlikte nasıl gözlük alınır ve ucuz ekonomik gözlük seçimi nasıl yapılı öğrenelim.

Yaz aylarında gözlük piyasasının hareketlenmesi ile birlikte piyasasındaki gözlük fiyatları farkları dikkat çekiyor. Yazmevsimiyle birlikte gözlük satışları artarken, piyasada 1 liradan 5 bin 500 liraya kadar gözlük satılabiliyor.

Son moda ve Sağlık Bakanlığı sertifikası olan bir gözlüğe sahip olabilmek için 100 lira ile 5 bin 500 lira arasında birparayı gözden çıkarmak gerekiyor. Bununla birlikte, işportalarda Çin malı gözlükler 1 liradan bile satışa sunuluyor.

Ünlülerin de yoğun olarak talep ettiği, özel tasarımlarıylabeğeniye sunulan ve dünyanın en pahalı gözlük markalarından biri olarak bilinen Cartier, bin 500 lira ile 5 bin 500 lira arasında satılıyor. Söz konusu markanın Türkiye’de de oldukça talep gördüğü belirtiliyor.

Öte yandan Bvlgari marka gözlükler 950 lira ile bin 500 lira arasında, Versace, Vogue, Chanel ve Prada markalı gözlükler ise, 300 lira ile bin 500 lira arasında fiyatlarla pahalı gözlükler sıralamasında yer alıyor.

GÖZLÜK ALIRKEN DİKKAT!

Bu arada uzmanlar, güneşin göz üzerindeki ciddi zararlarından dolayı, küçük yaşlardan itibaren tüm bireylere ultraviyole (UV) güneş ışınları açısından riskli ortamlarda sürekli güneş gözlüğü kullanmalarını tavsiye ediyor.

Gözlükçü olmayan mağazalardan gözlük almanın göz ve cilt için çok zararlı olduğuna dikkat çeken uzmanlar, özellikle 0-6 yaş arasındaki çocuklarda kalitesiz güneş gözlüklerinin kalıcı hasara yol açabileceğine dikkat çekiyor.

Güneş gözlüklerinin bir aksesuar olmadığını ve asıl görevinin gözleri güneşin yaydığı ultraviyole ışınlardan korumakolduğuna işaret eden uzmanlar, tüketicileri seyyar gözlükçülerden gözlük almamaları konusunda uyarıyor.

Uzmanlarca, güneş gözlüğü alırken şu hususlara dikkat edilmesi gerekiyor;

-En dikkat edilmesi gereken husus, gözlüğün UV ışınlarını absorbe etmesi. Bu nedenle en az yüzde 99 UV blokajı yapabilen camlar seçilmeli.
-Plastik camlı güneş gözlükleri hem ultraviyoleyi geçirmediği, hem de kırıldığında göze zarar vermediği için öneriliyor.

-Gözünde optik sorunu olanların numaralı güneş gözlüğü kullanmaları gerekiyor.
-İşportadan gözlük alınmaması ve kalitesine güvenilenmarkaların tercih edilmesi.
-Güneş gözlükleriyle, güneşe doğrudan bakıldığında gözü koruduğu gibi bir yanılgıya düşülmemeli. Böyle bir durumda görme noktasında geriye dönüşü olmayan hasarlar olabilir.
-Özellikle açık göz rengine sahip olanlar gözlerini güneş ışığından daha çok korumaları gerekiyor. Çünkü açık renk gözlüler diğerlerine göre daha hassas oluyor.

HANGİ GÖZLÜK KAÇ LİRA

Türkiye’de satışa sunulan bazı güneş gözlüğü markalarının satış fiyatları şöyle:

 

MARKA
EN DÜŞÜK FİYAT/TL
EN YÜKSEK FİYAT/TL

Versace Gözlük Modelleri Fiyatları
300
1,500

Vogue Gözlük Modelleri Fiyatları
300
1,500

Prada Gözlük Modelleri Fiyatları
300
1,500

Chanel Gözlük Modelleri Fiyatları
700
1,500

Gucci Gözlük Modelleri Fiyatları
500
1,300

Chiristian Dior Gözlük Modelleri Fiyatları
300
1,500

Tom Ford Gözlük Modelleri Fiyatları
700
950

Giorgio Armani Gözlük Modelleri Fiyatları
300
900

Ray Ban Güneş Gözlüğü Gözlük Modelleri Fiyatları
330
600

Dolce&Gabbana Gözlükler Modelleri Fiyatları
400
3,000

Gianfranco Ferre Gözlük Modelleri Fiyatları
450
650

Yves Saint Laurent Gözlük Modelleri Fiyatları
250
850

Gianni Versace Gözlük Modelleri Fiyatları
550
1,000

Ralph Lauren Gözlük Modelleri Fiyatları
300
500

Calvin Klein Gözlük Modelleri Fiyatları
200
500

Persol Gözlük Modelleri Fiyatları
300
750

EXTE Gözlük Modelleri Fiyatları
140
500

Police Gözlük Modelleri Fiyatları
100
500

Bvlgari Gözlük Modelleri Fiyatları
500
950

Cartier Gözlük Modelleri Fiyatları
1,500
5,500

 

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver