Gözde Şalazyon Boşaltılması, Gözde Şalazyon Boşaltılması Nasıl Yapılır, Şalazyon Boşaltılması

şalazyon boşaltılması ameliyatı, şalazyon boşaltılması işlemi, şalazyon boşaltılması işlemi nasıl yapılır, şalazyon boşaltılması nasıl yapılıyor

Şalazyon boşaltılması nasıl yapılır?

Halk arasında arpacık olarak da bilinen şalazyon hastalığı tedavisi için göz doktoruna başvuran hastalara gerekli müdahaleler yapılır ve uzman hekim hastanın sorununa iyi gelecek olan ilaçları da reçete ederek ilaçların düzenli kullanımını önerir. Şalazyonun tedavisi için yapılacak olan ilk uygulamalardan biri, şalazyon boşaltılmasıdır. Göz kapağında şişlik, şekil bozukluğu ve renk değişikliğine sebep olan, bazen ağrılı bazen de ağrısız husule gelen şalazyon sorununun tedavisi için şalazyon boşaltılması işlemi şöyle yapılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Hekim ilk olarak işlem sırasında hastanın acı hissetmemesini sağlamak için, göze uyuşturucu damla damlatır ve sonrasında şalazyonun husule geldiği kısıma uyuşturucu iğne yapar. Göz kapağının altında husule gelen şalazyon bölgesine bir kesi yapar ve akabinde bir çeşit küret ile şalazyonun içi boşaltılır.

Şalazyon boşaltılması işleminin ardından gözün mikrop kapmasını önlemek için, göze antibiyotik damlatılır ve şalazyon boşaltma işlemi sonlandırılır.

Şalazyon boşaltılması işlemi

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver