Göz ve Çevresinde Ağrının Nedenleri Nelerdir?

Gözün içinde olan ağrılar göz tansiyonundan kaynaklı olabileceği gibi basit bir iltihaplanma sebebiyle de olabilir. Ancak doktora başvuran hastaların bir çoğu göz etrafındaki ağrılardan şikayet eder. Sinüslerde meydana gelecek hava boşluklarının bozulması, beynimiz ve gözümüzün ağırlığını hissetmemize sebep olur. Gözümüzün ağırlığını hissettiğimizde gözün içinde herhangi bir şey yoksa oluşan durum göz çevresindeki sinüslerin hastalığı yani sinüzit hastalığının belirtisi olabilir.
gözde ağrının nedeni nedir gözümün etrafı ağrıyor neden olabilir gözün çevresindeki ağrıların nedenleri nelerdir
Diğer rahatsızlıklara gelince özellikle göze yakın olan ve gözün çevresinde bulunan diş, kulak , orta kulak iltihapları neredeyse her zaman göz ve çevresinde ağrılara sebep olurlar. Bundan dolayı gözümüzün çevresinde hissettiğimiz ağrıların sadece gözle alakalı olduğunu düşünmeden evvel eğer gözde herhangi bir bozukluk, rahatsızlık bulunmazsa bir kulak-burun-boğaz ve diş muayenesinin gerektiğini düşünmek gerekir. Tek taraflı olan göz ağrılarında yani ağrı sadece bir gözde ise bu önemli bir sorundur. Eğer ağrı gözün çevresinde başlıyorsa, görmede biraz bozulmaya sebep oluyorsa ve olduğu yerde kafamızın bir tarafında gün boyu devam eden bir ağrı teşkil ediyorsa gözden kaynaklandığını bildiğimiz migren rahatsızlığının ön belirtilerinden biri olabilir. Bunu bilmek önemlidir çünkü migrende eğer ağrının geleceğini göz çevresinden erkenden hissedersek alacağımız ilaçlar yardımıyla çok sert baş ağrılarına sebep olan bu ciddi olaya da erken önlem alabiliriz.
Aramalar: gözde ağrının nedeni nedir? gözümün etrafı ağrıyor neden olabilir? gözün çevresindeki ağrıların nedenleri nelerdir? sinüzitin belirtisi nedir? migren belirtileri

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver