Göz Neden Çapaklanır, Gözde Aşırı Çapaklanma, Gözde Aşırı Çapaklanma Nedenleri

gözde aşırı çapaklanma sebepleri, gözde aşırı çapaklanmaya ne yol açar, gözde çapaklanma nedenleri, gözde çapaklanma sebepleri

Gözde aşırı çapaklanma neden olur?

Ekseri sabah uykudan uyandığımız zaman gözde çapaklanma ile karşılaşırız, ancak bu sorunun sadece sabahları değil gün içerisinde de sık sık husule gelmesi gözde ciddi bir rahatsızlık olduğunun belirtisidir. Gün içerisinde gözde aşırı çapaklanma sorunu tıp dalında blefarit olarak tanımlanan kirpik dibi iltihabından kaynaklanmadır. Kirpik dibi iltihabı gözde aşırı çapaklanmanın birincil nedenidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kirpik dibi iltihabının bir belirtisi olan gözde aşırı çapaklanma sorununun ortadan kalkması için bu soruna neden olan problemin yok edilmesi gerekir. Yani, kirpik dibi iltihabı tedavisi ile gözde çapaklanma sorunu da tedavi edilmiş olacaktır. Kirpik dibi iltihabının tedavisi hem zorlu hem de uzun bir zaman alır ancak tedavi edilemez bir hastalık değildir. Bu sorunun daha ciddi boyutlarda başka sorunlara yol açmasını istemiyorsanız göz hekimine başvurarak hastalığı tedavi ettirmelisiniz. Toplumuzda sık sık oluşan bir sorun olan kirpik dibi iltihabının diğer belirtisi ise kirpik diplerinde kızarıklıkdır.

Gözde aşırı çapaklanma nedenlerinden bir diğeri ise akut konjonktivit denilen bir göz iltihabıdır. Bu sorun ise sabahları göz kenarlarında yoğun yeşil-sarı renkte çapak birikmesi halinde kendini belli eder. Aynı zamanda gün içerisinde de hem çocuklarda hem de yetişkinlerde aniden çapaklanmaya yol açar. Akut konjonktivit aynı zaman da bulaşıcıdır. Bu sorunda mutlak tedavi gerektirir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver