Göz Kararması, Göz Kararması Neden Olur, Göz Kararması Nedenleri

göz kararması sebepleri, göz kararmasının sebepleri nelerdir, neden gözümüz kararır,

Göz kararmasının nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Zaman zaman yaşanan göz kararmaları çoğu kez açlık ve halsizlikle yorumlansa da, açlık ve halsizliğin dışında göz kararmasına neden olan sorunlarda bulunduğundan tedavi sürecine başlamak için göz kararmasının neden olduğunu kesin olarak bilmek gerekir. Anlık bir durum olan göz kararmasının yeniden husule gelmemesi için sorun dikkate alınıp önemsenmelidir. Çünkü göz kararması bazı durumlarda bir hastalığın belirtisi olabilir.

Göz kararmasının sebepleri tıp alanında oldukça geniştir. Açlık ve halsizlik başta olmak üzere tansiyonun düşmesi ve şekerin yükselmesi ani göz kararmasına sebep olur. Tansiyon ve şeker yükselmesi gibi ciddi sağlık sorunlarının önüne geçmek için uzman bir hekime başvurulmalıdır. Hekimin vermiş olduğu ilaçların düzenli kullanılması ve tavsiyelerine uyulması tansiyon ve şeker hastalığının belirtilerini ortadan kaldırır.

Göz kararmasının bir diğer nedeni de, vitamin düşmesi ve vücut dengesinin bozulmasıdır. Bu sorunun tedavisi için ise vitamin bakımından zengin olan besinler tüketmektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver