Göz Kanlanması, Göz Kanlanması Nedenleri Nelerdir, Göz Kanlanması Nedir

göz kanlanması sebepleri, göz kanlanması sebepleri neler, göz kanlanmasının nedenleri, göz kanlanmasının nedenleri nelerdir

Göz kanlanması nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Göz sağlığını etkileyen sorunlardan birisi olan göz kanlanması, tedricen artarak ciddi boyutlara ulaşabilir. Çoğu kişi tehlikenin farkında olmadığı için göz kanlanmasını ciddiye almayıp ihmal etmekteler. Oysa ki uzmanlar, her sorun gibi göz kanlanmasının da ciddiye alınmasını ve tedavi edilmesini önermekteler. Siz fark etmiyor olabilirsiniz ama, tehlikenin boyutu oldukça büyük.

 

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Yetkin Özgan, “Göz kanlanmasının sebepleri oldukça fazladır. Aşırı suda durma, çok fazla uyuma yada uykusuz kalma gözde kanlanmaya neden olduğu gibi; göz içi tansiyonunun yükselmesi, göz içi iltihaplanması,gözün içinde yer alan yabancı cisimler ve mikroplar da göz kanlanması nedenleri arasındadır. Bu tür problemler ihmal edildikçe, göz sağlığında kalıcı hasarlar medyana gelir” dedi.
Eğer göz kanlanması sadece tek gözde meydana gelmiş ise, ağrı ve görmede bozukluk ortaya çıkıyorsa bilhassa dikkatli olunmalıdır. Bu tür durumlarda muhakkak hekime başvurmakta fayda var.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver