Göz Damlası Kullanmak Orucu Bozar Mı, Göz Damlası Oruç Bozuyor Mu, Göz Damlası Orucu Bozar Mı

göz damlası orucu bozuyor mu, göz damlası ve oruç, oruç tutanlar göz dalması kullanılabilir mi,

Göz damlası orucu bozar mı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Göz, insan vücudunun kendini yenilemeyen tek organı olduğu için bireylerin göz sağlığını etkileyen sorunlara yönelik sürekli kullanımı gereken göz damlasının Ramazan dolayısıyla ihmal edilmemesini öneren uzmanlar, göz damlasının orucu bozmadığını söylemekteler. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da göz damlasının orucu bozmadığı onaylanmış olduğundan oruç tutacak olan hastalar Ramazan boyunca göz muayenelerini ve göz damlalarını aksatmamalılar.


Göz önemli bir uzuv olduğu için tedavisinin önemsenmemesi kritik sorunlara yol açar. Ramazan ayı geldiğinde birçok hasta oruç tutacakları için tedavilerini ikinci plana atmaktalar. Diyanet İşleri Başkanlığı ve uzman doktorlar Ramazan dolayısıyla tedavilerin ertelememesinden yanalar. Göz hastaları ve göz damlası kullanan hastalar içinde aynı şey geçerlidir.

Göz kesinlikle ihmale gelmeyen ve tedavisi devamlılık isteyen bir organdır. Göz damlası orucu bozmadığı için göz damlası kullanan hastalar hem tedavilerini sürdürüp hem de oruçlarını tutabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver